Reklama

Reklama

Piotr Fronczewski: Co dzieje się z jego zdrowiem?

"Jestem starym aktorem, zbliżającym się do kresu swojej ziemskiej drogi" - powiedział w jednym z wywiadów Piotr Fronczewski. Choć aktor zbliża się już do osiemdziesiątki, nie zamierza całkowicie pożegnać się z zawodem. Nie kryje, że od pewnego czasu ma problemy z sercem i choć nie wraca na scenę, ma zamiar wystąpić w filmie. Co dzieje się z jego zdrowiem?

"Jestem starym aktorem, zbliżającym się do kresu swojej ziemskiej drogi" - powiedział w jednym z wywiadów Piotr Fronczewski. Choć aktor zbliża się już do osiemdziesiątki, nie zamierza całkowicie pożegnać się z zawodem. Nie kryje, że od pewnego czasu ma problemy z sercem i choć nie wraca na scenę, ma zamiar wystąpić w filmie. Co dzieje się z jego zdrowiem?
Piotr Fronczewski - wybitny aktor komediowy i dramatyczny /AKPA

Piotr Fronczewski ma arytmię serca

"Nie czuję się nestorem. Jestem po prostu starym aktorem, zbliżającym się do kresu swojej ziemskiej drogi" - powiedział Piotr Fronczewski w wywiadzie dla "Wysokich obcasów".

Aktor nie boi się starości, ale denerwuje go to, że z wiekiem stracił "rozpęd". "Straciłem rozpęd. Coraz więcej rzeczy mnie śmieszy, ale coraz rzadziej chce mi się śmiać. Może właśnie na tym polega starość?" - wyznał w książce "Ja, Fronczewski. Piotr Fronczewski w rozmowie z Marcinem Mastalerzem".

Reklama

Fronczewski nie ukrywa, że od dłuższego czasu ma problemy ze zdrowiem - są to zaburzenia rytmu serca. W kwietniu 2022 roku musiał poddać się operacji wszczepienia zastawki. Był to kolejny z serii zabiegów chirurgicznych, które okazały się konieczne.

Niedawne problemy zdrowotne spowodowały, że aktor zrezygnował z roli w serialu TVP "Leśniczówka".

Piotr Fronczewski w nowej "Akadamii Pana Kleksa"

Tymczasem okazuje się, że aktor nie do końca żegna się z zawodem. Zobaczymy go w nowej wersji kultowej "Akademii Pana Kleksa". Przypomnijmy, że Fronczewski stał się ulubieńcem widowni dziecięcej właśnie dzięki roli profesora Ambrożego Kleksa w serii filmów Krzysztofa Głowackiego: "Akademia Pana Kleksa" (1983), "Podróże Pana Kleksa" (1985), "Pan Kleks w kosmosie" (1988), "Triumf Pana Kleksa" (1999), będących adaptacją prozy Jana Brzechwy.

Podczas niedawnej konferencji prasowej, poprzedzającej rozpoczęcie zdjęć do nowej adaptacji dzieła Jana Brzechwy, twórcy niespodziewanie ogłosili, że w obsadzie pojawi się Piotr Fronczewski. Jednak nie w roli Ambrożego Kleksa, bo w tej roli wystąpi Tomasz Kot. Wiadomo tylko, że będzie to postać obecna w książce Brzechwy. Aktor nie chciał zdradzić, w jaką postać się wcieli. Nieco więcej na ten temat powiedział w rozmowie z PAP Life reżyser Maciej Kawulski.

"Piotr Fronczewski będzie grał dużą, bardzo znaczącą rolę w obydwu częściach. Dość długo musieliśmy go przekonywać do tego projektu" - powiedział.

Piotr Fronczewski: Wybitny aktor, wybitne role i ten głos

Najważniejsze filmowe role Fronczewskiego powstały w latach 70. i 80. XX wieku. Zagrał wówczas m.in. w "Ziemi obiecanej" (1974) Andrzeja Wajdy, " "Kung-fu" (1979) Janusza Kijowskiego, Ocaleniu" (1972) Edwarda Żebrowskiego, "Bilansie kwartalnym" (1974) Krzysztofa Zanussiego i w "Ćmie" (1980) Tomasza Zygadły. W filmie "Sam na sam" (1977) Andrzeja Kostenki, gdzie wcielił się w postać mężczyzny, który traci wzrok.

Fronczewski zagrał również w wielu serialach, m.in. w "Polskich drogach" jako nauczyciel Stanisław Mrowiński, w "Domu" jako fotograf Adam Rygier, w "Awanturze o Basię" jako Stanisław Olszowski czy w "Magdzie M." jako Jerzy Miłowicz. Oglądaliśmy go też w jednym odcinku "07 zgłoś się" .

Ze względu na charakterystyczną barwę głosu aktor świetnie sprawdza się w słuchowiskach radiowych i jako aktor dubbingowy. Jest również znakomitym lektorem - nagrał m.in. audiobooki do całej serii książek o Harrym Potterze.

Zobacz też:

MTV Movie & TV Awards 2022: Tom Holland, Zendaya i Jennifer Lopez wśród laureatów

Orły 2022: Maciej Stuhr najlepszym aktorem. "Ten Orzeł smakuje wyjątkowo"

Stylizacje gwiazd na gali Orły 2022. Ogromne dekolty i prześwity

KFF: "Victoria" i "Koniki na biegunach" nagrodzone w Krakowie

"Top Gun": Przez tę scenę o mało nie stracił pracy! Okazała się kultowa

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Fronczewski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy