Reklama

Orlando Bloom przyjechał do Mołdawii, by pomagać uchodźcom z Ukrainy

Gwiazdor "Piratów z Karaibów" i "Władcy pierścieni" - Orlando Bloom - przebywa w Mołdawii, gdzie pomaga uchodźcom z Ukrainy. Brytyjski aktor jest Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF.

Gwiazdor "Piratów z Karaibów" i "Władcy pierścieni" - Orlando Bloom - przebywa w Mołdawii, gdzie pomaga uchodźcom z Ukrainy. Brytyjski aktor jest Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF.
Orlando Bloom przyjechał do Mołdawii, by pomagać uchodźcom z Ukrainy /@ UNICEF/Vincent Tremeau /materiały prasowe

Orlando Bloom współpracuje z UNICEF-em od 2007 roku, kiedy odwiedził szkoły i wioski Nepalu. W kolejnych latach w imieniu organizacji wizytował również Moskwę i Sarajewo.

Gwiazdor pomagał już ukraińskim dzieciom w 2016 roku, kiedy odwiedził m.in. Donbas, Mariupol, Kijów i Charków. Teraz wspiera najmłodszych uchodźców z Ukrainy w Mołdawii.

"Od początku wojny w Ukrainie niemal co sekundę jedno dziecko staje się uchodźcą. Jestem w Mołdawii z UNICEF-em, spotykając się z rodzinami, które zostały zmuszone do porzucenia wszystkiego w poszukiwaniu bezpieczeństwa" - napisał aktor.

Reklama

"Ukraińskie dzieci potrzebują każdej możliwej pomocy" - zaapelował gwiazdor.

Polskie gwiazdy Ambasadorami Dobrej Woli UNICEF

Obecnie z UNICEF współpracuje około 400 Ambasadorów Dobrej Woli - aktorów, muzyków czy sportowców - ze 103 krajów. Wśród nich znajdują się takie sławy jak: David Beckham,Ricky Martin, Leo Messi, Liam Neeson czy Shakira. W 2018 roku tytuł UNICEF Goodwill Ambassador otrzymała 14-letnia wówczas Millie Bobbie Brown, gwiazda serialu "Stranger Things", przyznając, że było to spełnieniem jej marzeń. Aktorka została najmłodszą Ambasadorką w historii.

Ambasadorami Dobrej Woli UNICEF w Polsce są: Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Majka Jeżowska, Magdalena Różczka, Robert Lewandowski, Robert Korzeniowski, Łukasz Nowicki i Agnieszka Radwańska.

Jak informuje UNICEF - Ambasadorowie Dobrej Woli zawsze działają pro-bono. Za uczestnictwo w poszczególnych projektach, wyjazdach pomocowych, kampaniach reklamowych i wszelkich aktywnościach nie otrzymują wynagrodzenia.

Zobacz też:

Kina w Rosji mogą nie przetrwać trzech miesięcy 

Wychowywał go głównie ojciec. Kim dzisiaj jest syn polskiej seksbomby?

Gwiazda odchodzi z show-biznesu! Co będzie robiła?

Filmy o Ukrainie, które pozwolą lepiej zrozumieć sytuację za wschodnią granicą!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Orlando Bloom
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy