Reklama

Reklama

Nie żyje Krystyna Maciejewska-Zapasiewicz. Aktorka miała 88 lat

Nie żyje Krystyna Maciejewska-Zapasiewicz - poinformowała "Gazeta Wyborcza". 88-letnia aktorka zaliczyła ekranowe epizody w "Czterdziestolatku" oraz "Domu". Była także pierwszą żoną Zbigniewa Zapasiewicza.

Nie żyje Krystyna Maciejewska-Zapasiewicz - poinformowała "Gazeta Wyborcza". 88-letnia aktorka zaliczyła ekranowe epizody w "Czterdziestolatku" oraz "Domu". Była także pierwszą żoną Zbigniewa Zapasiewicza.
Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska w serialu "Czterdziestolatek" /TVP/Vod /materiały prasowe

"Dla świata była aktorką, warszawianką 'z powołania' oraz byłą żoną gwiazdy - Zbigniewa Zapasiewicza. Dla mnie - sąsiadką zza ściany i jedną z barwniejszych postaci Starego Żoliborza" - napisała w pośmiertnym wspomnieniu dziennikarka "Gazety Wyborczej", Karolina Sarniewicz.

Krystyna Maciejewska-Zapasiewicz była wieloletnią czytelniczką "Gazety Wyborczej". "Od jakiegoś czasu czuła się słabiej, więc przynosiłam jej codziennie papierową prenumeratę z kiosku. I to ona uratowała jej życie, kiedy straciła przytomność. Z sąsiadami wiedzieliśmy, że nigdy nie zostawi 'Wyborczej' na wycieraczce, więc kiedy zobaczyliśmy dwa egzemplarze, zadzwoniliśmy po pogotowie" - ujawnia Sarniewicz.

Reklama

Krystyna Maciejewska-Zapasiewicz: Teatr i "Czterdziestolatek"

Krystyna Maciejewska-Zapasiewicz była absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. W trakcie aktorskiej kariery związana była z Teatrem im. Mickiewicza w Częstochowie (1957-61), Teatrze Starym w Krakowie (1961-65) oraz Teatrze Dramatycznym w Warszawie (1968-88).

Będąc w zespole Teatru Dramatycznego, poznała aktora Zbigniewa Zapasiewicza, który wkrótce został jej mężem. Ich związek nie przetrwał jednak zbyt długo. 

Poza karierą teatralną Zapasiewicz-Maciejewską mogliśmy także oglądać na kinowym i telewizyjnym ekranie. W "Czterdziestolatku" wcieliła się w ekspedientkę w Domach Towarowych "Centrum", z kolei w serialu "Dom" zagrała pielęgniarkę.

Wystąpiła  także w dwóch filmach: telewizyjnym "Końcu babiego lata" Ewy Kruk oraz "Znaków szczególnych brak" Anatolija Bobrowskiego.

Zobacz również:

Gwiazda filmów porno w szpitalu. Cierpi na rzadką chorobę

Jazda bez trzymanki? To najbardziej szalony film roku!

Znany pisarz znieważył prezydenta RP? Jest wyrok sądu!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama