Reklama

Reklama

Nastazja Gonera poszła w ślady sławnych rodziców? To przyszłość polskiego kina

Nastazja Gonera ma dopiero 32 lata, a już dała się poznać widowni na arenie międzynarodowej. Jej film krótkometrażowy w 2021 roku został wyróżniony przez Akademię, a nazwisko reżyserki znalazło się na liście 37 młodych filmowców, nominowanych do Oscara. Kim jest Nastazja Gonera?

Nastazja Gonera: Kim jest?

Nastazja Gonera urodziła się 30 sierpnia 1990 roku we Wrocławiu. Jest córką aktorów: Jolanty Fraszyńskiej i Roberta Gonery. Ma młodszą przyrodnią siostrę Anielę (ze strony matki) oraz dwóch młodszych przyrodnich braci Teodora Józefa i Leonarda (ze strony ojca). Jest absolwentką PWSFTviT w Łodzi.

W 2000 roku wystąpiła w spektaklu telewizyjnym "Stół", a rok później w serialu "Na dobre i na złe". 

Dziś jest reżyserką i scenarzystką. Początkowo pracowała przy odcinkach "Przyjaciółek" i "Hotelu 52" oraz reżyserowała etiudy szkolne. Tworzyła także teledyski. Przełomem był film Andrzeja Wajdy "Powidoki", przy którym pracowała jako asystentka reżysera.

Reklama

Największy sukces odniosła z filmem krótkometrażowym "Pierwsze lato końca świata".

Nastazja Gonera: Córka sławnych aktorów

Jolanta Fraszyńska poznała Roberta Gonerę podczas studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Aktorzy szybko wzięli ślub w 1990 roku. Niestety, małżeństwo nie przetrwało próby czasu i w 1994 roku para rozstała się.

Owocem związku Gonery i Fraszyńskiej jest córka Nastazja. Byli małżonkowie utrzymywali ciepłe relacje. Natomiast ojciec z córką pogodzili się dopiero, kiedy Nastazja skończyła 18 lat. Była dla niego dużym wsparciem, kiedy Gonera walczył z nałogiem.

Robert Gonera nie wstydzi się otwarcie mówić o tym, że kiedyś zbyt często zaglądał do kieliszka i zdarzało mu się tracić kontrolę nad emocjami. 

Nastazja Gonera: Sukces na arenie międzynarodowej

W 2021 roku Nastazja Gonera została wyróżniona na arenie międzynarodowej za film "Pierwsze lato końca świata". Znalazła się wśród 37 młodych filmowców, nominowanych do Oscara w Student Academy Awards.

Film "Pierwsze lato końca świata" został nominowany w kategorii "Najlepszy film krótkometrażowy". Akcja rozgrywa się w świecie wyniszczonym przez katastrofę ekologiczną i opowiada o grupie naukowców, którzy w tajnym ośrodku wojskowym przemieniają recydywistów w zwierzęta. Główna bohaterka zajmuje się wyborem skazańców do eksperymentów oraz opieką nad zwierzętami.

Wcześniej produkcja Nastazji zdobyła Srebrnego Lajkonika za najlepszy film krótkometrażowy podczas 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Nastazja Gonera: Rodzice są dumni z osiągnięć córki

Robert Gonera nie ukrywa dumny z osiągnięć córki. Ich relacje wyglądają teraz znacznie lepiej, niż w czasach, gdy dorastała. Aktor przyznał, że chętnie sprawdziłby się w pracy z Nastazją.

Jolanta Fraszyńska w wywiadzie z Mateuszem Szymkowiakiem z "Pytania na śniadanie" również podkreśliła, że bardzo cieszy się z sukcesów córki.

Nastazja Gonera: Życie prywatne

W zeszłym roku krążyły plotki, że młoda reżyserka miała spotykać się z raperem, Matą. Nie okazały się one prawdą. Pracowali razem przy piosence "Kiss cam", która okazała się wielkim hitem. Obecnie ma prawie 80 mln wyświetleń. Nastazja Gonera wyreżyserowała teledysk i napisała do niego scenariusz.

Oprócz Maty, który w teledysku udaje nieudacznika w sprawach miłosnych, Gonera zatrudniła też Michała Milowicza, w roli... szefa szkoły uwodzenia!

Trudno znaleźć informacje w internecie o życiu prywatnym Gonery. Rok temu pojawiła się informacja, że reżyserka jest zaręczona.

Zobacz też:

"Listy do M. 5": Bądźmy znów blisko. Jest zwiastun!

Anna-Maria Sieklucka: Tego o niej nie wiecie

Tomasz Oświeciński: Od osiłka do gwiazdy kina. Zrobi karierę międzynarodową?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nastazja Gonera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL