Reklama

Reklama

Na murawie, pajęczynie i krze

Tylko dwa filmy - dramat sportowy "Brat" i komediowa animacja "Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów 3D" - wchodzą dziś do kin w Polsce. Od środy na naszych ekranach jest też kolejna adaptacja jednego z najbardziej kasowych komiksów wszech czasów, nie tylko wyświetlany, ale także nakręcony w 3D, "Niesamowity Spider-Man".

I właśnie na tę ostatnią produkcję należy zwrócić szczególną uwagę, planując weekendowy wypad do kina. "Niesamowity Spider-Man" (recenzja / galeria) to bowiem zupełnie nowa obsada (w głównych rolach: Andrew Garfield i Emma Stone), nowy reżyser (Marc Webb) i nowa historia (nie mająca nic wspólnego z trylogią Sama Raimiego). Peter Parker powrócił do liceum. Znów jest samotnym nastolatkiem, unikającym szkolnych osiłków i z utęsknieniem wpatrującym się w piękną koleżankę, który w wyniku ukąszenia zmutowanego pająka zyskuje nadludzkie zdolności. Zamiast odpowiednio je wykorzystać, przyczynia się do śmierci swojego wuja (wraz z żoną wychowującego go po tym jak w dzieciństwie stracił rodziców), w wyniku której dojrzewa do odpowiedzialności za mieszkańców Nowego Jorku, stając do walki ze złoczyńcami (tym razem jego głównym przeciwnikiem jest Jaszczur)... "Niesamowity Spider Man" został nakręcony w 3D, co było dla realizatorów kluczową decyzją. Jak wiadomo ta technologia, która rewolucjonizuje świat kina, nie jest odpowiednia dla każdego filmu, ale w przypadku przygód człowieka-pająka wydaje się być dla niego stworzona.

Reklama


Nic natomiast nie zmieniło się u bardzo dobrze nam znanych bohaterów animacji "Epoka lodowcowa". W czwartej już odsłonie ich przygód o podtytule "Wędrówka kontynentów 3D" (recenzja / galeria) po raz kolejny będą oni musieli stawić czoła licznym wyzwaniom, które mogą zagrozić przyszłości ich świata. Oprócz tego Wiewiór nadal będzie próbował dorwać "orzeszka", czym zajmuje się wszak od zarania dziejów, i niechcący sprawi, że Maniek, Diego i Sid odłączą się od stada. Starając się odnaleźć swoje rodziny będą musieli stawić czoło bandzie piratów, którzy chcą uniemożliwić im powrót do domu. Kolejna część jednej z najpopularniejszych serii animowanych zachwyca wizualnie, ale przede wszystkim wciąga i wzrusza. Nie brakuje jej humoru, ale i refleksji. Po raz kolejny widzowie przeżyją ze swoimi ukochanymi bohaterami coś niezwykłego.


"Brat" (galeria) to natomiast familijny dramat sportowy opowiadający o rodzeństwie, którego największą pasją jest piłka nożna. Bracia Daniel i Julio wychowują się w slumsach Caracas, jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. Tam nauczyli się twardych zasad życia i... gry w piłkę. Julio jest kapitanem miejscowej drużyny La Ceniza, urodzonym przywódcą. Daniel zaś szybko biega i znakomicie strzela gole. Choć bardzo się różnią, obaj wierzą w to, że dzięki piłce nożnej wyrwą się ze świata pełnego biedy i przemocy. Szansa pojawia się już wkrótce - podczas jednego z meczów utalentowani chłopcy wpadają w oko selekcjonerowi najlepszej drużyny w mieście - Caracas FC i zostają zaproszeni do wzięcia udziału w eliminacjach do zespołu. Niespodziewanie jednak dochodzi do tragedii, która wystawia na próbę ich braterską miłość i może pogrzebać marzenia o lepszym życiu. Podczas najważniejszego meczu Daniel i Julio będą musieli zdecydować, co naprawdę się dla nich liczy: piłka, rodzina czy zemsta.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy