Reklama

Reklama

"Minuta ciszy": Robert Więckiewicz gwiazdą nowego serialu Canal+

Rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu "Minuta ciszy" z Robertem Więckiewiczem w roli głównej.

Rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu "Minuta ciszy" z Robertem Więckiewiczem w roli głównej.
Robert Więckiewicz na planie serialu "Minuta ciszy" /Przemysław Pączkowski /Canal+

Świeżo emerytowany listonosz z małego miasteczka, Mietek Zasada (Robert Więckiewicz), musi samodzielnie zająć się pochówkiem przyjaciela Czesława (Mirosław Zbrojewicz), kiedy jedyny w okolicy zakład pogrzebowy odmawia wykonania usługi. Nieświadomy przeszkód oraz absurdów funeralnego biznesu zakłada własną firmę i wkrótce jest zmuszony balansować na granicy przepisów prawa i moralnych zasad.

Szybko wchodzi też w konflikt z lokalnym potentatem z branży (Piotr Rogucki), a na wsparcie może liczyć tylko ze strony ekscentrycznej córki zmarłego przyjaciela (Karolina Bruchnicka) oraz swojej niepełnosprawnej żony (Aleksandra Konieczna). Kiedy dodatkowo na jaw zaczynają wychodzić mroczne tajemnice z przeszłości eks-listonosza, świat wokół niego i jego najbliższych zaczyna zmieniać się bezpowrotnie.

Reklama

"Minuta ciszy": Nowy serial twórców "Bożego Ciała"

"Minuta ciszy" to komediodramat w sześciu odcinkach. W głównej roli wystąpi Robert Więckiewicz, któremu partnerować będą Karolina Bruchnicka i  Aleksandra Konieczna. W pozostałych rolach zobaczymy m.in.: Piotra Roguckiego, Aleksandrę Popławską, Adama Bobika, Mirosława Zbrojewicza, Martę Ścisłowicz, Tomasza Drabka, Wojciecha Skibińskiego i Ireneusza Kozła.

Autorami formatu są Jacek Lusiński i Szymon Augustyniak. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik.

Producentem wykonawczym serialu jest Aurum Film - Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham (seriale "Król" i "Żmijowisko" oraz filmy "Boże Ciało" i "Żeby nie było śladów").

Czytaj więcej:

Robert Więckiewicz: Zadyma w polskim filmie

"Behawiorysta": Robert Więckiewicz w kolejnej ekranizacji Remigiusza Mroza

"Wesele": Polityczny manifest na premierze filmu!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Robert Więckiewicz | Minuta ciszy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL