Reklama

Miłość w świecie filmowym: Catherine Zeta-Jones i Michael Douglas

Catherine Zeta-Jones i Michael Douglas od ponad 20 lat tworzą małżeństwo. W ich związku nie brakowało wzlotów i upadków, a także kontrowersji związanych ze sporą różnicą wieku. Mimo przeciwności losu, aktorzy są jedną z najbardziej rozpoznawalnych par Hollywood.

Catherine Zeta-Jones i Michael Douglas od ponad 20 lat tworzą małżeństwo. W ich związku nie brakowało wzlotów i upadków, a także kontrowersji związanych ze sporą różnicą wieku. Mimo przeciwności losu, aktorzy są jedną z najbardziej rozpoznawalnych par Hollywood.
Michael Douglas i Catherine Zeta Jones /Rich Fury /Getty Images

Catherine Zeta-Jones: Piękność z "Maski Zorro"

Catherine Zeta-Jones urodziła się w Swansea, w Walii. Imiona otrzymała po babciach. Ze strony matki - Catherine, zaś ze strony ojca - Zeta. Była nieprzeciętnie aktywnym dzieckiem, dlatego rodzice posłali ją do szkoły tańca już w wieku 4 lat. Catherine od zawsze jednak marzyła o karierze aktorskiej.

Jako dziecko zagrała w kilku musicalach na deskach londyńskiego West Endu. Potem w angielskiej stolicy zaczęła studia. W 1987 roku otrzymała pierwszą główną rolę w musicalu "42nd Street".

Reklama

Kinowy debiut Catherine Zerta-Jones zaliczyła w "Baśniach tysiąca i jednej nocy" wyreżyserowanych przez Phillippe'a de Brokę, w których wcieliła się w Szeherezadę. Film nie został jednak zbyt ciepło przyjęty. W pamięci krytyków utrwaliły się tylko namiętne sceny erotyczne.

Aktorka próbowała następnie swoich sił w filmach i serialach, ale żaden z nich nie odniósł większego sukcesu. W poszukiwaniu najlepszego kierunku dla swojej kariery Brytyjka przeniosła się do Los Angeles. W Stanach nie odnalazła się od razu. Z początku grała w średnio udanych produkcjach, np. "Fantomie" (1996) czy mini-serialu "Titanic" (1996). 

Dzięki występowi w drugim z wymienionych tytułów Jones została jednak zauważona przez samego Stevena Spielberga. Słynny reżyser szepnął słówko o młodej aktorce Martinowi Campbellowi, który właśnie brał się za realizację "Maski Zorro" (1998). Campbell przyjrzał się bliżej Zecie-Jones i ostatecznie to jej, a nie przewidywanej pierwotnie Izabelli Scorupco, ofiarował główną rolę żeńską w obrazie. 

Aktorka nie miała łatwego zadania - musiała nauczyć się walki szablą, jazdy konno, hiszpańskiego akcentu. Z powierzonego jej zadania wywiązała się jednak perfekcyjnie. Występ u boku Antonio Banderasa i Anthony’ego Hopkinsa stał się trampoliną dla jej dalszej kariery. "Maska Zorro" zyskała pozytywne recenzje i, co nawet istotniejsze, stała się ogromnym komercyjnym sukcesem.

Na przestrzeni lat wystąpiła w takich produkcjach jak: "Chicago", "Terminal" czy "Ocean's Twelve: Dogrywka". Catherine Zeta-Jones można było ostatnio podziwiać w serialu "Wednesday", gdzie wcieliła się w postać Mortici Addams. 

Catherine Zeta-Jones i Michael Douglas: Jak się poznali?

Michael Douglas zagadał do aktorki, gdy para spotkała się na Festiwalu Filmowym w Deauville w 1998 roku. Zeta-Jones promowała swój film "Maska Zorro", a Douglas był gwiazdą produkcji "Morderstwo doskonałe". Podczas występu w "The Jonathan Ross Show" w 2016 roku aktor wyznał, że zobaczył swoją przyszłą żonę w roli Eleny Montero i poprosił swojego współpracownika o zorganizowanie spotkania.

Douglas zaprosił ją na drinka, a gdy Zeta-Jones się zgodziła, ponoć powiedział jej tamtej nocy: "Wiesz, będę ojcem twoich dzieci".

Aktorka miała odpowiedzieć: "Dużo o tobie słyszałam i wiele widziałam, i myślę, że nadszedł czas, aby powiedzieć dobranoc".

Myślał wówczas, że przegrał w oczach gwiazdy. Wiedział, że wyjechała na małą wyspę w Szkocji, żeby kręcić film "Osaczeni", więc wysłał róże, które czekały na jej przyjazd.

"Wiesz, co jest najgorsze?" - Zeta-Jones żartowała podczas wywiadu z "Access" na czerwonym dywanie w 2019 roku. "Miał rację". 

Dwie dekady później Catherine Zeta-Jones nadal ma kartkę, która była dołączona do bukietu róż.

Catherine Zeta-Jones i Michael Douglas: Wzloty i upadki

Para pobrała się 18 listopada 2000 roku. Co ciekawe, oboje urodzili się 25 września lecz dzieli ich 25 lat. Mają dwójkę dzieci: syna Dylana Michaela i córkę Carys Zetę. Sielanka jednak nie trwała wiecznie.

Po prawie 13 latach małżeństwa Catherine Zeta-Jones i Michael Douglas ogłosili separację w sierpniu 2013 roku. "People" donosi, że powodem był stres związany z chorobami małżonków: Douglas zmagał się z rakiem krtani, a Zeta-Jones z chorobą afektywną dwubiegunową typu II.

Wkrótce po ogłoszeniu ich separacji aktor wrócił do miejsca, w którym się poznali - na Festiwal Filmowy w Deauville. Wkrótce para ogłosiła, że starają się naprawić relację. Pod koniec kwietnia 2014 roku Douglas i Zeta-Jones pojawili się razem na czerwonym dywanie podczas 14. dorocznej ceremonii rozdania nagród Monte Cristo Awards w Nowym Jorku. 

Rok później aktor opowiadał w programie "The Ellen DeGeneres Show", że "szaleje za swoją żoną" i podkreślił, że każde małżeństwo przechodzi kryzys. Dodał, że ich związek jest "silniejszy niż kiedykolwiek".

Od tamtej pory Zeta Jones i Douglas są razem, a po kryzysie nie ma śladu. Wspólnie pojawiają się na ściankach i czerwonym dywanie popularnych eventów.

Czytaj więcej: Catherine Zeta-Jones: Gwiazda przeżywa kryzys?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Catherine Zeta-Jones | Michael Douglas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy