Reklama

"Megalopolis": Francis Ford Coppola o ambitnych projektach

Francis Ford Coppola to twórca, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Zdobywca pięciu Oscarów odpowiada za takie filmowe arcydzieła jak trylogia "Ojciec Chrzestny", czy "Czas Apokalipsy". Teraz reżyser zamierza w końcu sam spełnić swoje zawodowe marzenie.

Mowa o nakręceniu filmu "Megalopolis". Jego scenariusz powstał jeszcze w latach 80. XX wieku. W nakręceniu go najpierw przeszkodziły jednak zamachy z 11 września, a potem brak sponsorów.

Francis Ford Coppola urodził się w amerykańskiej rodzinie o włoskich korzeniach w 1939 roku, dzieciństwo spędził w Nowym Jorku. Jego biografia dość często wybrzmiewa w tworzonych przez niego dziełach.

Akcja "Megalopolis" ma toczyć się w pewnej futurystycznej wersji Nowego Jorku, która wzorowana będzie na starożytnym Rzymie. Film science-fiction ma opowiadać o miłości i ludzkiej naturze. W historii mają pojawić się także motywy utopijnego społeczeństwa, które odbudowuje się po upadku dawnego porządku.  

Reklama

"Megalopolis": Trudności z finansowaniem

Reżyser twierdzi, że im ambitniejszy projekt, tym trudniej przekonać wytwórnie, aby go zrealizowały. 

82-letni Francis Ford Coppola postanowił, że w przypadku swojego najnowszego projektu, nie zamierza dłużej czekać i sfinansuje go z własnych środków. Koszt produkcji został oszacowany na 120 milionów dolarów. Aby zdobyć fundusze, reżyser poświecił kilka swoich kalifornijskich winnic. 

"Megalopolis": Jaka będzie obsada?

Choć nie wiemy jeszcze, jaka będzie obsada filmu, to według plotek w produkcji wystąpi cała plejada gwiazd, m.in. Cate Blanchett, Oscar Isaac, Zendaya, Michelle Pfeiffer i Jon Voight.

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, produkcja ruszy już jesienią tego roku. Wiele wskazuje, że będzie to ostatnie dzieło w bogatej filmografii reżysera. 

Zobacz również:

Te polskie gwiazdy zmagały się z depresją

Jej romans z polskim muzykiem był skandalem! Zostawił dla niej żonę

Ten świat wzbudza kontrowersje i szokuje! Film dla widzów 18+

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Megalopolis | Francis Ford Coppola
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy