Filmy o modzie, które warto zobaczyć! Nie tylko "Diabeł ubiera się u Prady"
Film "Z miłości do mody" trafi na ekrany polskich kin 25 lutego. To doskonała okazja, aby przypomnieć inne ważne produkcje, które opowiadają o świecie wielkiego stylu. Temat ten od lat inspiruje filmowców na różne sposoby - wśród propozycji znajdą się m.in. biografia, serial, film psychologiczny oraz komedia.
Pracująca dla domu mody Christiana Diora Esther pragnie zakończyć swoją karierę głównej krawcowej w wielkim stylu. Ostatnia nadzorowana przez nią kolekcja ma być ukoronowaniem jej dotychczasowych dokonań. Pewnego dnia zostaje okradziona w metrze przez 20-letnią Jade - zbuntowaną dziewczynę, której w życiu daleko do luksusów symbolizowanych przez markę Dior. Losy obu kobiet splatają się i Esther, mimo początkowego uprzedzenia, dostrzega w złodziejce wielki modowy talent.
Dwie różne kobiety, dwa odmienne charaktery i dwa odległe światy w samym sercu paryskiej mody, sygnowanej przez Christiana Diora. Niezwykle kobiecy film o nadziei, szansie i pięknie, jakie może się pojawić, gdy pójdziemy w życiu za głosem swoich prawdziwych emocji. W rolach głównych Nathalie Baye - gwiazda serialu "Gdzie jest mój agent?" oraz Lyna Khoudri – aktorka z najnowszego filmu Wesa Andersona "Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun". "Z miłości do mody" w kinach od 25 lutego.
"Dom Gucci" inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.
"Emily w Paryżu" stanowi pewien wyjątek w zestawieniu, ponieważ jest serialem. Trudno jednak go pominąć, bo w kategorii "modowej" jest jedną z najbardziej dyskutowanych produkcji ostatnich lat.
"Emily w Paryżu" to serial Netflixa opowiadający o młodej ambitnej Amerykance, która po otrzymaniu wymarzonej posady rozpoczyna nowe życie w stolicy Francji.
Serial budzi skrajne emocje. Podczas gdy jedni okrzyknęli go już współczesną wersją kultowego "Seksu w wielkim mieście", zachwycając się choćby wizualną stroną produkcji, inni z niesmakiem punktują absurdalne wątki i utrwalanie stereotypów na temat Francuzów i samego Paryża.
Serial "Emily w Paryżu" wrócił z drugim sezonem. W związku z premierą kontynuacji serialu zrodziła się wyjątkowa współpraca. Marka odzieżowa "My Beachy Side" na potrzeby serialu stworzyła kolekcję inspirowaną charakterystycznym stylem głównej bohaterki. "Odzwierciedla nonszalancki glamour i iście francuską radość życia" – mówi showrunner serii, Darren Star.
Jesse przyjeżdża do Los Angeles, aby rozpocząć karierę modelki. Wkrótce spotyka grupę kobiet owładniętych obsesją cielesnego piękna, które zaczynają żerować na jej młodości i witalności.
"Neon Demon" to olśniewająco zrealizowana, pulsująca muzyką i pełna ironii opowieść o prawdziwym pięknie, które jest zabójczo niebezpieczne. Film Nicolasa Windiga Refna, z odważnymi rolami Elle Fanning i Keanu Reevesa, to hipnotyczny thriller dla dorosłych, przypominający klimatem "Mulholland Drive" Davida Lyncha.
W zakręconym światku nowojorskiej mody, gdzie rozmiar 0 jest nową 2, zaś 6 jest nową ósemką, a zła fryzura może doprowadzić do końca kariery, wyrocznią jest magazyn "Runway".
Prowadzony nieskazitelnie wypielęgnowaną dłonią Mirandy Priestley (Meryl Streep) - najpotężniejszej kobiety w branży - "Runway" jest postrachem dla każdego, kto chce cokolwiek znaczyć w tej dziedzinie. Miranda chce uczynić "Runway" biblią mody dla Nowego Jorku i reszty świata i nic jest w tym nie przeszkodzi, nawet niekończący się korowód asystentek.
To ona pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie. Stworzyła wzór ekstremalnej elegancji z nieśmiertelną małą czarną na czele oraz najbardziej uwodzicielski zapach na świecie - Chanel Nr 5. Historię wybitnej projektantki opowiada film "Coco Chanel" w reżyserii Anne Fontaine.
Szokujące przeżycia pozornie chłodnej i żądnej sukcesu kobiety, której najgłębiej skrywaną potrzebą okazała się potrzeba prawdziwej miłości. Poznacie wielką ikonę mody - Coco Chanel, której samotność była równie wielka jak jej sława. Opiekę nad kostiumami do tego filmu sprawował sam Karl Lagerfeld - mistrz autokreacji, wielki spadkobierca i kontynuator stylu Coco Chanel.
Po niezwykłych sukcesach kasowych komedii "Poznaj mojego tatę" (Meet the Parents) Ben Stiller skierował swoją uwagę w stronę świata mody, czego efektem jest film "Zoolander". W 2016 roku film doczekał się głośnej kontynuacji, pt. "Zoolander 2".
Centralną postacią tej zabawnej opowieści jest Derek - słynny model, któremu nie udaje się po raz trzeci z rzędu obronić tytułu Męskiego Modela Roku. Supermodel musi teraz dowieść, że jest nie tylko przystojniaczkiem w superciuchach, ale facetem z krwi i kości, z którym trzeba się liczyć - zwłaszcza, że świat mody okazuje się być światem dość mrocznym i pełnym tajemnic. Derek musi z tej sytuacji wyjść obronną ręką, jeśli nie chce zawieść samego siebie.
Zobacz również:
"C'mon C'mon": Pogadajmy [recenzja]
"Córka": Kto tu jest tak naprawdę zagubiony? [recenzja]
"Matki równoległe": Jazda na Almodopalaczach [recenzja]
"Psie pazury": Jak Jane Campion wodzi nas za nos [recenzja]
Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.