Reklama

Filmy o modzie, które warto zobaczyć! Nie tylko "Diabeł ubiera się u Prady"

Film "Z miłości do mody" trafi na ekrany polskich kin 25 lutego. To doskonała okazja, aby przypomnieć inne ważne produkcje, które opowiadają o świecie wielkiego stylu. Temat ten od lat inspiruje filmowców na różne sposoby - wśród propozycji znajdą się m.in. biografia, serial, film psychologiczny oraz komedia.

Pracująca dla domu mody Christiana Diora Esther pragnie zakończyć swoją karierę głównej krawcowej w wielkim stylu. Ostatnia nadzorowana przez nią kolekcja ma być ukoronowaniem jej dotychczasowych dokonań. Pewnego dnia zostaje okradziona w metrze przez 20-letnią Jade - zbuntowaną dziewczynę, której w życiu daleko do luksusów symbolizowanych przez markę Dior. Losy obu kobiet splatają się i Esther, mimo początkowego uprzedzenia, dostrzega w złodziejce wielki modowy talent.

Dwie różne kobiety, dwa odmienne charaktery i dwa odległe światy w samym sercu paryskiej mody, sygnowanej przez Christiana Diora. Niezwykle kobiecy film o nadziei, szansie i pięknie, jakie może się pojawić, gdy pójdziemy w życiu za głosem swoich prawdziwych emocji. W rolach głównych Nathalie Baye - gwiazda serialu "Gdzie jest mój agent?" oraz Lyna Khoudri – aktorka z najnowszego filmu Wesa Andersona "Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun". "Z miłości do mody"  w kinach od 25 lutego.

Reklama

"Dom Gucci" (2021)

"Dom Gucci" inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.

"Emily w Paryżu" (2020)

"Emily w Paryżu" stanowi pewien wyjątek w zestawieniu, ponieważ jest serialem. Trudno jednak go pominąć, bo w kategorii "modowej" jest jedną z najbardziej dyskutowanych produkcji ostatnich lat. 

"Emily w Paryżu" to serial Netflixa opowiadający o młodej ambitnej Amerykance, która po otrzymaniu wymarzonej posady rozpoczyna nowe życie w stolicy Francji.

Serial budzi skrajne emocje. Podczas gdy jedni okrzyknęli go już współczesną wersją kultowego "Seksu w wielkim mieście", zachwycając się choćby wizualną stroną produkcji, inni z niesmakiem punktują absurdalne wątki i utrwalanie stereotypów na temat Francuzów i samego Paryża.

Serial "Emily w Paryżu" wrócił z drugim sezonem. W związku z premierą kontynuacji serialu zrodziła się wyjątkowa współpraca. Marka odzieżowa "My Beachy Side" na potrzeby serialu stworzyła kolekcję inspirowaną charakterystycznym stylem głównej bohaterki. "Odzwierciedla nonszalancki glamour i iście francuską radość życia" – mówi showrunner serii, Darren Star.

"The Neon Demon" (2016)

Jesse przyjeżdża do Los Angeles, aby rozpocząć karierę modelki. Wkrótce spotyka grupę kobiet owładniętych obsesją cielesnego piękna, które zaczynają żerować na jej młodości i witalności.

"Neon Demon" to olśniewająco zrealizowana, pulsująca muzyką i pełna ironii opowieść o prawdziwym pięknie, które jest zabójczo niebezpieczne. Film Nicolasa Windiga Refna, z odważnymi rolami Elle Fanning i Keanu Reevesa, to hipnotyczny thriller dla dorosłych, przypominający klimatem "Mulholland Drive" Davida Lyncha.

"Diabeł ubiera się u Prady" (2006)

W zakręconym światku nowojorskiej mody, gdzie rozmiar 0 jest nową 2, zaś 6 jest nową ósemką, a zła fryzura może doprowadzić do końca kariery, wyrocznią jest magazyn "Runway".  

Prowadzony nieskazitelnie wypielęgnowaną dłonią Mirandy Priestley (Meryl Streep) - najpotężniejszej kobiety w branży - "Runway" jest postrachem dla każdego, kto chce cokolwiek znaczyć w tej dziedzinie. Miranda chce uczynić "Runway" biblią mody dla Nowego Jorku i reszty świata i nic jest w tym nie przeszkodzi, nawet niekończący się korowód asystentek.

 

"Coco Chanel" (2009)

To ona pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie. Stworzyła wzór ekstremalnej elegancji z nieśmiertelną małą czarną na czele oraz najbardziej uwodzicielski zapach na świecie - Chanel Nr 5. Historię wybitnej projektantki opowiada film "Coco Chanel" w reżyserii Anne Fontaine

Szokujące przeżycia pozornie chłodnej i żądnej sukcesu kobiety, której najgłębiej skrywaną potrzebą okazała się potrzeba prawdziwej miłości. Poznacie wielką ikonę mody - Coco Chanel, której samotność była równie wielka jak jej sława. Opiekę nad kostiumami do tego filmu sprawował sam Karl Lagerfeld - mistrz autokreacji, wielki spadkobierca i kontynuator stylu Coco Chanel.

"Zoolander" (2001), (2016)

Po niezwykłych sukcesach kasowych komedii "Poznaj mojego tatę" (Meet the Parents) Ben Stiller skierował swoją uwagę w stronę świata mody, czego efektem jest film "Zoolander". W 2016 roku film doczekał się głośnej kontynuacji, pt. "Zoolander 2"

Centralną postacią tej zabawnej opowieści jest Derek - słynny model, któremu nie udaje się po raz trzeci z rzędu obronić tytułu Męskiego Modela Roku. Supermodel musi teraz dowieść, że jest nie tylko przystojniaczkiem w superciuchach, ale facetem z krwi i kości, z którym trzeba się liczyć - zwłaszcza, że świat mody okazuje się być światem dość mrocznym i pełnym tajemnic. Derek musi z tej sytuacji wyjść obronną ręką, jeśli nie chce zawieść samego siebie.

Zobacz również:

"C'mon C'mon": Pogadajmy [recenzja]

"Córka": Kto tu jest tak naprawdę zagubiony? [recenzja]

"Matki równoległe": Jazda na Almodopalaczach [recenzja]

"Psie pazury": Jak Jane Campion wodzi nas za nos [recenzja]

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: moda | Z miłości do mody | Dom Gucci | Emily w Paryżu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy