Reklama

Reklama

Maciej Stuhr: Po dewastacji rodzinnego grobu płyną głosy wsparcia

"Wobec obrzydliwego ataku wandalizmu, jakim jest zbezczeszczenie grobu rodziny Stuhrów wyrażamy solidarność i wsparcie z naszym kolegą i współpracownikiem Maciejem Stuhrem oraz jego rodziną" - napisał na swym oficjalnym profilu na Facebooku Zespół Nowego Teatru w Warszawie. Pod adresem aktora płyną głosy wsparcia od koleżanek i kolegów aktorów, ludzi kina i tysięcy fanów.

Macieja Stuhra wspierają przyjaciele

Zbezczeszczenie grobu rodziny Stuhrów

"Każdy ma grób rodzinny i może sobie wyobrazić, co się czuje w takiej chwili" - napisał we wtorek, 16 listopada, Maciej Stuhr w mediach społecznościowych, zamieszczając zdjęcia zdewastowanego grobowca rodzinnego na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Jak poinformowała PAP Barbara Szczerba z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Krakowie, policja prowadzi postępowanie w sprawie dewastacji jednego z grobowców na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Funkcjonariusze nie podają, o który grób chodzi, ale ze zdjęć zamieszonych w internecie wynika, że to grobowiec rodziny Stuhrów.

Reklama

Według Szczerby, po porannym zgłoszeniu funkcjonariusze podjęli podstępowanie w tej sprawie, przeprowadzono oględziny miejsca i zabezpieczono ślady. Policjanci sprawdzają, czy w okolicy był monitoring. "Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tej dewastacji" - zaznaczyła.

Ze zdjęć zamieszczonych w internecie wynika, że na grobowcu rodzinnym Stuhrów wymalowano fioletową farbą napisy "Morderca Polaków" i "M. Stuhr - agent Putina".

Głosy wsparcia pod adresem Macieja Stuhra i jego rodziny

Nie milkną głosy oburzenia po tym ataku na aktora i zbezczeszczeniu grobu rodziny Stuhrów. Na oficjalnym profilu Macieja Stuhra jest już ponad 10 tysięcy komentarzy i ponad 6 tysięcy udostępnień postu aktora.

Oto, co piszą internauci:

"Pełna solidarność ze wspaniałą rodziną i najwyższy szacunek za postawę i człowieczeństwo", "Współczuję i przesyłam wyrazy wsparcia dla Państwa", "Trudno to skomentować. Dużo siły!", "Współczuję i strasznie mi przykro. Podłość. Brak słów", "Przykro mi bardzo, że w kraju mamy ludzi, którym przeszkadzają groby. W głowie się nie mieści!", "To hańba i plugastwo".

Post Macieja Stuhra komentują również przyjaciele i znajomi z branży oraz inne znane osoby.

"Maćku! Jerzy! Jest mi ogromnie przykro. Brak mi słów. Jestem przerażona tym chamstwem (i pewnie o to chodziło). Całym sercem z Wami" - napisała aktorka Agata Kulesza. "Maciek, to straszne. Serce się ściska na taki widok z bezradności i strachu.trzymaj się. Ty i Twoja Rodzina" - napisała Tamara Arciuch. "Koszmar" - dodała Karolina Gorczyca.

"Macieju, wyrazy współczucia i szacunku dla waszej rodziny!" - napisał ksiądz Kazimierz Sowa. "Taka cena za bycie przyzwoitym niestety" - dodał Jan Holoubek.

W stronę Maciej Stuhra wciąż płyną głosy wsparcia. Dzisiaj Nowy Teatr w Warszawie, w którym pracuje aktor, zamieścił na Facebooku takie oświadczenie:

"Wobec obrzydliwego ataku wandalizmu, jakim jest zbezczeszczenie grobu rodziny Stuhrów wyrażamy solidarność i wsparcie z naszym kolegą i współpracownikiem Maciejem Stuhrem oraz jego rodziną. Zespół Nowego Teatru".

Czytaj więcej:

Zdewastowano rodzinny grób rodziny Macieja Stuhra

Posłowie PiS krytykują polski horror.  "Niebywały skandal"!

Kamil Durczok nie żyje. Co było przyczyną śmierci?

Damięcki stracił pracę przez Kurdej-Szatan? "Obrzydliwe kłamstwo"!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Stuhr

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje