Reklama

Luc Besson: Oskarżony o gwałt reżyser został uniewinniony

Luc Besson niewinny zarzutu o gwałt. Tak uznał francuski sąd. Holenderska aktorka Sand Van Roy, która oskarżyła znanego reżysera i producenta, zapowiedziała, że złoży odwołanie.

Luc Besson niewinny zarzutu o gwałt. Tak uznał francuski sąd. Holenderska aktorka Sand Van Roy, która oskarżyła znanego reżysera i producenta, zapowiedziała, że złoży odwołanie.
Luc Besson /Stephane Cardinale - Corbis /Getty Images

W maju 2018 roku holenderska aktorka Sand Van Roy oskarżyła Luca Bessona o gwałt. Twierdziła, że najpierw została przez niego odurzona, a później wykorzystana seksualnie. Po ponad trzech latach i dwóch śledztwach sprawa została umorzona przez francuski sąd na wniosek prokuratury.

Adwokat kobiety zapowiada, że jego klientka złoży odwołanie.

Luc Besson: Zarzuty zostały całkowicie oddalone

"Po trzech i pół roku i zeznaniach wielu świadków, sędzia śledczy oddalił sprawę i wszystkie zarzuty o gwałt przeciwko Lucowi Bessonowi. Pan Besson walczył z tymi fałszywymi zarzutami przez kilka lat, a to orzeczenie wydane przez sąd ostatecznie i w pełni uwalnia go od wszystkich postawionych mu zarzutów" - powiedział serwisowi "Deadline" adwokat Bessona, Thierry Marembert.

Reklama

"Teraz, gdy te fałszywe zarzuty zostały całkowicie oddalone, deklaracja niewinności wydana przez sędziego śledczego i prokuratora powinna być respektowana. Pan Besson ma nadzieję, że będzie mógł teraz poświęcić się dalszej pracy nad swoimi filmami" - dodał.

Tymczasem adwokat aktorki, Francis Szpiner przekazał stacji radiowej FranceInfo, że jego klientka na pewno złoży odwołanie. Ma na to 10 dni.

Od kiedy pojawiło się oskarżenie o gwałt, oficjalnie Besson nie pracował nad żadnym filmem. Jego ostatnią produkcją jest "Anna", którą kręcił pod koniec 2017 roku, a która weszła do kin w 2019 roku.

Sand Van Roy zagrała małą rolę w dziele Bessona "Valerian i Miasto Tysiąca Planet" (2017). Wtedy, według jej relacji, zaczął się jej romans z reżyserem. Besson miał wielokrotnie dopuszczać się względem niej przemocy seksualnej, a kulminacyjnym punktem krzywd, jakich doznała miał być gwałt, do którego, jak twierdzi, doszło w nocy 17 maja w Hotelu Bristol w Paryżu.

Zobacz również:

Adam Fidusiewicz i Karolina Sawka parą? "Kocham cię"

Ostatni z wielkich. Wciąż nie chce się wierzyć, ilu lat dożył

Objawienie roku? 20-letnia piękność ma polskie korzenie!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Luc Besson
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy