Reklama

Lea Seydoux dołączy do obsady drugiej części "Diuny"?

Lea Seydoux prowadzi rozmowy w sprawie swego udziału w filmie "Diuna: Część Druga". W jaką postać miałaby wcielić się francuska aktorka, słynna dziewczyna Bonda?

Lea Seydoux prowadzi rozmowy w sprawie swego udziału w filmie "Diuna: Część Druga". W jaką postać miałaby wcielić się francuska aktorka, słynna dziewczyna Bonda?
Lea Seydoux na premierze filmu "Nie czas umierać" (28 września 2021) /Max Mumby/Indigo /Getty Images

Trwa świetna passa francuskiej aktorki Lei Seydoux, którą na zakończonym niedawno festiwalu w Cannes mogliśmy oglądać w filmach "Zbrodnie przyszłości" Davida Cronenberga i "Un beau matin" Mii Hansen-Love.

Lea Seydoux w drugiej części "Diuny"?

Okazuje się, że gwiazda ostatniego Bonda, filmu "Nie czas umierać", zagra być może w drugiej części "Diuny" Denisa Villeneuve’a.

Reklama

Jak informuje portal "Deadline", trwają właśnie rozmowy z Leą Seydoux na temat jej dołączenia do obsady filmu "Diuna: Część Druga". Jeśli zakończą się sukcesem, francuską aktorkę zobaczymy w roli Lady Margot.

W powieści Franka Herberta, na podstawie której realizowane są filmy Villeneuve’a, Lady Margot Fenring należy do zakonu Bene Gesserit. Jak fani zareagują na taką obsadę?

W kontynuacji "Diuny" z 2021 roku do swoich ról powrócą m.in. Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Javier Bardem oraz Josh Brolin.

Wśród nowych twarzy znajdą się m.in. Florence Pugh, Christopher Walken oraz Austin Butler. Pugh wcieli się w rolę księżniczki Irulany, Walken zagra Imperatora Shaddama IV natomiast Butlerowi przypadła w udziale rola młodszego siostrzeńca barona Harkonnena.

Producent filmu "Diuna: Część Druga", studio Legendary, nie skomentowało doniesień portalu "Deadline". Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się jesienią. Za kamerą ponownie stanie Villeneuve, który z Jonem Spaihtsem jest współautorem scenariusza.

Twórcy filmu liczą na powtórkę sukcesu pierwszej odsłony "Diuny", której nie przeszkodziło to, że równocześnie pojawiła się w kinach oraz na platformie streamingowej HBO Max. Film zarobił w kinach na całym świecie ponad 400 milionów dolarów, a w parze z sukcesem finansowym przyszły też świetne recenzje krytyków i widzów.

Dla Lei Seydoux ewentualna rola w drugiej części "Diuny" to kolejny prestiżowy projekt, z jakim byłaby związana. Aktorkę zobaczymy również w remake’u legendarnej produkcji erotycznej, filmu "Emmanuelle".


PAP
Dowiedz się więcej na temat: Diuna (film) | Diuna: Część druga | Léa Seydoux
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy