Reklama

Reklama

Kurt Russell w "Strażnikach Galaktyki 2"

Kurt Russell wcieli się w "Strażnikach Galaktyki 2" w ojca bohatera granego przez Chrisa Pratta - Żyjącą Planetę. Reżyser James Gunn zdradził, że to właśnie Pratt zaproponował Russella do tej roli.

Kurt Russell wcieli się w "Strażnikach Galaktyki 2" w ojca bohatera granego przez Chrisa Pratta - Żyjącą Planetę. Reżyser James Gunn zdradził, że to właśnie Pratt zaproponował Russella do tej roli.
Kurt Russell swój angaż zawdziecza Chrisowi Prattowi /AFP

W "Strażnikach Galaktyki 2" Chris Pratt ponownie wcieli się w Petera Quilla. W kontynuacji przebojowej produkcji z 2014 roku Quill, znany też jako Star-Lord, dowiaduje się, że jego ojciec jest... Żyjącą Planetą o imieniu Ego. Bohater postanawia go odnaleźć.

Na miejscu okazuje się, że Ego, zdolny do odczuwania emocji, zszedł na złą drogę i wykorzystuje swoją umiejętność produkowania pozbawionych ciała istot, by stworzyć armię. Ego ma być ponoć głównym czarnym charakterem nadchodzącego filmu i wyjątkowo groźnym przeciwnikiem dla tytułowej grupy superbohaterów.

Reklama

Na etapie castingu poszukiwania aktora do roli Żyjącej Planety sprawiły reżyserowi Jamesowi Gunnowi sporo problemów. Ostatecznie twórca zdecydował się na gwiazdę "Nienawistnej ósemki". W rozmowie z magazynem "Empire" Gunn wyznał, że to Chrisowi Prattowi Kurt Russell zawdzięcza swój angaż.

"Russell początkowo nie przyszedł mi do głowy" - mówił reżyser. "Ale pewnego dnia Chris zasugerował, żeby go rozważyć. Powiedział: 'Hej, jeśli macie obsadzić kogokolwiek, to Kurt byłby całkiem niezłym wyborem'. Stało się dla mnie jasne, że to on musi zagrać Ego. Byłbym bardzo zawiedziony, gdyby odpowiedział 'nie'" - deklarował Gunn.

Zdaniem Chrisa Pratta relacja między ojcem a synem ma być jednym z kluczowych wątków "Strażników Galaktyki 2". "Zobaczycie, jak ci bohaterowie porozumiewają się jako rodzina. Mówimy o facecie, który szuka swojego ojca od bardzo dawna. Teraz odkryje, czy ta postać może dorównać jego oczekiwaniom" - wyjaśniał 37-letni aktor.

Jak na dużym ekranie będzie wyglądać Żyjąca Planeta i relacja między Ego a synem, przekonamy się w maju 2017 roku, gdy "Strażnicy Galaktyki 2" wejdą do kin. Poza Russellem i Prattem w obsadzie filmu znaleźli się m.in. Zoe Saldana, Vin Diesel, Bradley Cooper, Dave Bautista i Elisabeth Debicki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Strażnicy Galaktyki 2 | Kurt Russell | Chris Pratt | James Gunn

Reklama

Reklama

Reklama