Reklama

Kultowe filmy z lat 80. Obejrzysz je na Netfliksie

W bibliotece platformy streamingowej Netflix można znaleźć wiele kultowych produkcji filmowych, które zdefiniowały historię kina. Przedstawiamy listę filmów z lat 80., które są dostępne do obejrzenia na Netfliksie, a wśród nich takie tytuły jak "Top Gun" czy "Dirty Dancing".

W bibliotece platformy streamingowej Netflix można znaleźć wiele kultowych produkcji filmowych, które zdefiniowały historię kina. Przedstawiamy listę filmów z lat 80., które są dostępne do obejrzenia na Netfliksie, a wśród nich takie tytuły jak "Top Gun" czy "Dirty Dancing".
"Top Gun" /Paramount Pictures/Sunset Boulevard/Corbis /Getty Images

"Człowiek z blizną", 1983 r.

Wyreżyserowany przez Briana De Palmę "Człowiek z blizną" z 1983 roku opowiada o błyskotliwej karierze mafijnej kubańskiego uchodźcy. 

Al Pacino występuje w roli niezapomnianego Tony’ego Montany, zwanego "Caracortada", jednego z najbardziej bezwzględnych gangsterów. U jego boku na ekranie tacy aktorzy jak: Steven Bauer, Michelle Pfeiffer, Robert Loggia czy F. Murray Abraham.

"Dawno temu w Ameryce", 1984 r.

"Dawno temu w Ameryce" to gangsterska epopeja w reżyserii Sergio Leone, która kręcona była przez aż 10 lat. Film odtwarza pięć dekad z życia dwóch przyjaciół: Davida "Noodlesa" Aaronsona oraz Maximiliana "Maxa" Bercovicza (w tych rolach Robert De Niro oraz James Woods). To opowieść o dorastaniu i życiu w środowisku nowojorskiej mafii. Główni bohaterowie zostają wplątani w nielegalny handel alkoholem, na którym dorabiają się wielkich pieniędzy. Wkrótce jednak ich biznes przeżywa kryzys, gdy w latach 90. nadchodzi koniec prohibicji.

Reklama

W "Dawno temu w Ameryce" oprócz De Niro i Woodsa wystąpili: Joe Pesci, Jennifer Connelly oraz Scott Schutzman Tiler.

"Powrót do przyszłości", 1985 r.

3 lipca minęło 38 lat od premiery filmu "Powrót do przyszłości", wyreżyserowanego przez Roberta Zemeckisa. Michael J. Fox wciela się w nim w postać Marty'ego McFly'a, typowego amerykańskiego nastolatka lat 80., przypadkowo wysłanego w przeszłość, do roku 1955, za pomocą napędzanego plutonem "wehikułu czasu" DeLorean, skonstruowanego przez szalonego naukowca Christophera Lloyda

Podczas swojej zdumiewającej podróży Marty, by móc powrócić do przyszłości, musi upewnić się, że jego przyszli, obecnie nastoletni rodzice (Crispin Glover i Lea Thompson) poznają i zakochają się w sobie.

"Powrót do przyszłości" tworzy trylogię wraz z drugą i trzecią częścią.

"Top Gun", 1986 r.

Film "Top Gun" opowiada o szkole dla najzdolniejszych pilotów myśliwców. Jednym z nich jest "Maverick" Mitchell (Tom Cruise), szalony i ambitny pilot, gotowy na wszystko, by być najlepszym. O to miano rywalizuje z innym pilotem, Tomem Kasansky'm (Val Kilmer), który nosi przydomek Iceman.

Produkcja zarobiła 176 milionów dolarów i była najbardziej dochodowym filmem 1986 roku. Miarą sukcesu filmu były nie tylko pełne kina, ale i rekordowa liczba chętnych do służby w marynarce.

"Dirty dancing", 1987 r.

Akcja "Dirty Dancing" rozgrywa się w latach 60. Młoda dziewczyna (Jennifer Grey) spędza wakacje wraz z rodzicami i siostrą w eksluzywnym ośrodku wypoczynkowym. To właśnie tutaj poznaje przystojnego instruktora tańca Johnny'ego (Patrick Swayze). Między młodymi ludźmi rodzi się uczucie.

W 1987 roku "Dirty Dancing" spotkał się z ostrą krytyką ze strony czołowych amerykańskich recenzentów, jednak publiczność chętnie odwiedzała kina, sprawiając, że ze 170 milionami dolarów na koncie film Ardolino stał się jednym z największych hitów końca lat 80. Dobrą passę kontynuował również w wypożyczalniach wideo, stając się pierwszym amerykańskim tytułem, który przekroczył granicę miliona dolarów z wpływów ze sprzedaży i wypożyczeń.

Sprawdź więcej zestawień i rankingów na RANKINGI - Film w Interia.pl

Czytaj więcej: Filmy kostiumowe w stylu "Bridgertonów". W świecie sensacji, intryg i romansów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Człowiek z blizną | Dawno temu w Ameryce | Top Gun | Dirty Dancing
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy