Reklama

Reklama

"Kryptonim Polska", czyli Bóg, humor, ojczyzna

2 września na ekrany polskich kin trafi komedia "Kryptonim Polska". Dystrybutor obrazu zaprezentował pierwsze plakaty, przybliżające ekranowych bohaterów, w których wcielili się Borys Szyc, Maciej Musiałowski, Karol Bernacki, Mateusz Król, Karol Kadłubiec oraz Piotr Cyrwus.

2 września na ekrany polskich kin trafi komedia "Kryptonim Polska". Dystrybutor obrazu zaprezentował pierwsze plakaty, przybliżające ekranowych bohaterów, w których wcielili się Borys Szyc, Maciej Musiałowski, Karol Bernacki, Mateusz Król, Karol Kadłubiec oraz Piotr Cyrwus.
Borys Szyc w filmie "Kryptonim Polska" /Robert Jaworski /materiały prasowe

Mają ambitne plany, są zaangażowani w działanie i... kompletnie nieskuteczni. Grupa narodowców z Białegostoku nie przepuści okazji, by wbić kij bejsbolowy w tęczowe mrowisko. Doszukując się wrogów narodu w każdej napotkanej osobie, odnoszą kolejne porażki przybliżające ich do najbardziej spektakularnej klapy w historii ich ugrupowania. A wszystko to na strychu plebanii, której poczciwy proboszcz ma ze spiskami tyle wspólnego, co Parada Równości z Marszem Niepodległości. 

Oto pierwsi bohaterowie operacji "Kryptonim Polska"! Borys Szyc, Maciej Musiałowski, Piotr Cyrwus, Karol Bernacki, Mateusz Król i Karol Kadłubiec obrócą w żart wszystkie stereotypy! Komedia politycznie niepoprawna w kinach już 2 września. "Przygotujcie się na pełen luz, salwy śmiechu, wartką akcję i kompletny brak cenzury" - zapowiada dystrybutor filmu.

Reklama

Zaskakująca i pełna gwiazd komedia o absurdach naszej rzeczywistości i tematach, których w polskim kinie jeszcze nie było. Dwa zwalczające się środowiska, dwa przeciwstawne pomysły na życie, a w tym wszystkim ona i on... I miłosne uczucie wystawione na największą próbę. 

Za dobrą zabawę i konkretną dawkę humoru ręczą bezbłędni aktorzy: Borys Szyc i Maciej Musiałowski, w rolach radykalnie niezdarnych narodowców-pechowców, oraz Piotr Cyrwus, Cezary Pazura i debiutująca na dużym ekranie Magdalena Maścianica. 

Przygotujcie się na pełen luz, salwy śmiechu, wartką akcję i kompletny brak cenzury - zapowiada dystrybutor obrazu.

"Kryptonim Polska": O czym opowiada film?

Gdyby nie kontuzja, Staszek (Maciej Musiałowski) byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie złamane serce, Pola (Magdalena Maścianica) nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. Ale co się stało, to się nie odstanie i tak oto zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Bo on to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana (Borys Szyc). 

Ona zaś - aktywistka i uosobienie wszystkiego z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć. Czy ich miłość ma jakikolwiek szanse i sens? Trudno powiedzieć, jeszcze trudniej przewiedzieć, lecz to co zaczęła strzała amora, skończy się prawdziwą lawiną komicznych zajść, w których udział wezmą media, politycy, zagraniczni goście, jeden dziarski ksiądz i masa osób z totalnie różnych parafii.

"Kryptonim Polska" to debiut reżyserski Piotra Kumika, współtwórcy "SNL Polska" i reżysera serialu "Mamy to!".

Zobacz też:

Ten film wywołał w Polsce skandal. Teraz okazuje się, że to nie koniec

Erotyczne sceny i śmiałe sesje? Tak zaczynała polska gwiazda

Niewiarygodne, do czego się posunął, by zdobyć sławę. Wstrząsające sceny

Był u szczytu sławy, gdy zniknął. Kariera zniszczona przez seks

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kryptonim Polska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL