Borys Szyc zagrał narodowca w filmie "Kryptonim Polska"

Trwają zdjęcia do reżyserskiego debiutu Piotra Kumika "Kryptonim Polska" - opowieści o miłości narodowca do lewaczki, w której odbijają się absurdy i podziały trapiące nasz kraj. W jednej z głównych ról zobaczymy Borysa Szyca.

- Jest dowódcą Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej. Słowo dowódca bardzo mu się podoba. Widać, że chciałby być u władzy (…) Będzie do tego dążył po trupach - tak aktor charakteryzuje swojego bohatera.

- Nie muszę mieć przekonań narodowca, żeby go zagrać. Raczej wymyślamy tą postać, korzystając być może ze wzorów, których mamy sporo dokoła w naszej rzeczywistości. Roman jest miksem kilku postaci, które wszyscy znamy z życia publicznego. Jego przekonania też są niestety coraz bardziej popularne. To, co mnie ciekawi, to skąd takie postaci się biorą i w jaki sposób powoli dopuszcza się je do głosu, a może nawet do władzy - precyzuje aktor.

Na planie filmu "Kryptonim Polska" w Warszawie była ekipa Interii - Katarzyna Drelich i Marcin Rapacz.
INTERIA.TV

Film

Kryptonim Polska

Polska, 2021

Staszek (Maciej Musiałowski) mieszka w Białymstoku i jest członkiem Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej, w skrócie ZMR. Sam nie jest radykałem, ale przynależność do narodowców daje mu siłę i poczucie celu. Wypełniając rozkazy charyzmatycznego lidera - Romana (Borys Szyc), Staszek i reszta kumpli... zobacz więcej

Reklama

Najlepsze tematy