Reklama

"Korzenie zła": Bracia Sekielscy mają problemy finansowe?

Film dokumentalny "Korzenie zła" opowiadający o działalności Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych miał się pierwotnie ukazać wiosną 2022. Dlaczego produkcja braci Sekielskich wciąż nie ujrzała światła dziennego?

Film dokumentalny "Korzenie zła" opowiadający o działalności Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych miał się pierwotnie ukazać wiosną 2022. Dlaczego produkcja braci Sekielskich wciąż nie ujrzała światła dziennego?
Tomasz i Marek Sekielscy /Baranowski /AKPA

Brat Tomasza Sekielskiego, Marek wyjawił w czerwcu, że nie jest w stanie podać konkretnej daty premiery. Zapewnił jednak, że zdjęcia się już zakończyły i film jest w trakcie montażu. 

Zwiastun "Korzeni zła" pojawił się na kanale braci Sekielskich w serwisie YouTube w lutym tego roku.

"Wielu odradzało nam robienie tego filmu. Wielu nie wierzyło, że go zrobimy. Wielu wciąż twierdzi, że daliśmy się przekupić. Przedstawiamy pierwszy oficjalny zwiastun naszego filmu dokumentalnego o aferach Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych" - czytamy w opisie zwiastuna w serwisie YouTube. 

Reklama

Dlaczego "Korzenie zła" wciąż nie miały premiery? Powodem mogą być finansowe problemy firmy Sekielski Brothers Studio.

Finansowe problemy braci Sekielskich

Bracia Sekielscy dotychczasowe produkcje finansowali dzięki wsparciu internautów, którzy wspomagali działalność dokumentalistów w serwisie Patronite. 

Dotychczas Sekielskim udało się zebrać w ten sposób ponad 3 miliony złotych. 

Obecnie Sekielski Brothers Studio ma na Patronite 1233 wspierających, którzy miesięcznie wspierają ich kwotą w wysokości ok. 29 tysięcy złotych. Sekielscy liczyli jednak miesięcznie na 50 tysięcy złotych.  

Problem w tym, że liczba patronów i deklarowana kwota wsparcia sukcesywnie się zmniejsza ( w czerwcu Sekielscy otrzymywali miesięcznie średnio  38,1 tys. zł). To może być główny powód opóźniającej się premiery "Korzeni zła". Filmową aktywność Sekielskich komplikować może też objęcie w lipcu 2022 przez Tomasza Sekielskiego obowiązków redaktora naczelnego "Newsweeka".

Wciąż nie wiadomo, kiedy "Korzenie zła" ujrzą światło dzienne. Nie wiadomo też, czy Sekielscy zamierzają - według zapowiedzi - zrealizować dokument o Janie Pawle II.

Bracia Sekielscy są autorami dwóch filmów dokumentalnych: "Tylko nie mów nikomu" i "Zabawa w chowanego", które poruszały problem pedofilii w polskim Kościele.  

W 2019 roku zostali laureatami nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. W tym samym roku Tomasz Sekielski otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii "dziennikarz roku".  

Czytaj więcej:

Kevin Spacey: Kolejna osoba oskarżyła aktora o przestępstwa seksualne

Anne Heche: Rodzina zmarłej aktorki pozwana do sądu przez ofiarę wypadku

Hanna Englert studiowała w USA. Dlaczego wróciła do Polski?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bracia Sekielscy

Reklama

Reklama

Reklama