Reklama

Jon Batiste zadebiutuje jako aktor w nowej wersji "Koloru purpury"

Jon Batiste zadebiutuje na kinowym ekranie w filmowej ekranizacji broadwayowskiego musicalu "The Color Purple" z 2005 roku. Musical powstał na podstawie nagrodzonej Pulitzerem książki "Kolor purpury" autorstwa Alice Walker, którą na duży ekran przeniósł w 1985 roku Steven Spielberg w filmie pod tym samym tytułem.

Jon Batiste zadebiutuje na kinowym ekranie w filmowej ekranizacji broadwayowskiego musicalu "The Color Purple" z 2005 roku. Musical powstał na podstawie nagrodzonej Pulitzerem książki "Kolor purpury" autorstwa Alice Walker, którą na duży ekran przeniósł w 1985 roku Steven Spielberg w filmie pod tym samym tytułem.
Jon Batiste rozpoczyna aktorską karierę / Cliff Lipson/CBS /Getty Images

Jon Batiste to amerykański wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz lider zespołu Stay Human, który w kwietniu został pięciokrotnym laureatem nagród Grammy, w tym najważniejszej - za album roku. W 2021 roku Batiste został laureatem Oscara za najlepszą muzykę (do filmu "Co w duszy gra").

"Kolor purpury" opowiada historię trudnego życia prostej kobiety żyjącej na amerykańskim Południu i doświadczającej przemocy ze strony swojego ojca, a później męża. Filmową wersję musicalu reżyseruje Blitz Bazawule, twórca znany ze swojej współpracy z Beyonce. Scenariusz adaptacji musicalu napisał Marcus Gardley ("The Chi"). 

Reklama

John Batiste wcieli się w postać pianisty Grady'ego, męża granej przez Shug Avery.

"Kolor purpury": Gwiazdy nowej wersji filmu

W głównych rolach zobaczymy Fantasię Taylor i Danielle Brooks, które powtórzą wykreowane na deskach Broadwayu role. Taylor debiutowała rolą Celie w musicalu "The Color Purple" w 2007 roku niedługo po swoim zwycięstwie w amerykańskiej wersji "Idola". Brooks wcieliła się w rolę Sofii we wznowieniu tego musicalu w 2015 roku. Rola ta przyniosła jej nominację do nagrody Tony. Teraz Taylor i Brooks powtórzą role Celie i Sofii w filmowej wersji musicalu.

Obie aktorki opowiedziały, co czują, "przejmując" role po Whoopi Goldberg i Oprah Winfrey, które zagrały w filmie Spielberga i zostały za niego nominowane do Oscarów. Brooks wróciła pamięcią do momentu, w którym na Zoomie dowiedziała się od Winfrey, że zagra Sofię. Oprah Winfrey jest jedną z producentek tego filmu. "Będziesz ze mnie dumna" - zapewniła ją Brooks.

To właśnie zobaczenie na scenie musicalu "The Color Purple" zainspirowało Brooks do zostania aktorką. "Widząc tę całą piękną gamę różnych odcieni skóry, głosów i historii sprawiło, że po prostu siedziałam i płakałam. Postrzegałam to jako przykład na to, że to, co robię w moim małym miasteczku w Południowej Karolinie może też być moim sposobem na życie" - mówi Brooks, którą aktualnie można oglądać w serialu HBO Max "Peacemaker".

Fantasia Taylor również wspomniała o tym, że oglądając film Spielberga jako młoda dziewczyna, identyfikowała się z postacią Celii, którą teraz zagra. "Też miałam inny kolor skóry i duże usta, które zawsze były największą częścią mojego ciała. Dopiero w "Idolu" pomyślałam, że moje usta są duże, ale mój talent jest jeszcze większy. Zaczęłam się akceptować, choć w młodości było z tym trudno" - wspomina aktorka i wokalistka.

W pozostałych rolach w filmie wystąpią Taraji P. Henson, Corey Hawkins, Colman Domingo oraz H.E.R.

Zobacz też:

"Fantastyczne zwierzęta": Najbardziej pechowa produkcja roku?

Jennifer Garner: Krucha i wrażliwa? Aktorka, która potrafi się "postawić"

Susan Sarandon zamiast Sharon Stone? Kogo zagra hollywoodzka gwiazda?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kolor purpury | Jon Batiste | Kolor purpury 2024
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy