Reklama

"Johnny" hitem polskich kin. Film obejrzało już 100 tysięcy widzów

"Johnny" podbija kina i serca widzów! Film w reżyserii Daniela Jaroszka, który w regularnej dystrybucji jest od piątku, zobaczyło już 100 558 osób. Wynik ten zapewnił "Johnny’emu" zdecydowane pierwsze miejsce w zestawieniu box office.

"Johnny" podbija kina i serca widzów! Film w reżyserii Daniela Jaroszka, który w regularnej dystrybucji jest od piątku, zobaczyło już 100 558 osób. Wynik ten zapewnił "Johnny’emu" zdecydowane pierwsze miejsce w zestawieniu box office.
Piotr Trojan i Dawid Ogrodnik w filmie "Johnny" /Hubert Komerski /materiały prasowe

"Johnny" to historia spotkania dwóch światów - założyciela hospicjum w Pucku ks. Jana Kaczkowskiego (w tej roli Dawid Ogrodnik) i młodego recydywisty Patryka Galewskiego (Piotr Trojan), który za włamanie do mieszkania otrzymuje karę ograniczenia wolności w postaci prac społecznych. Kiedy chłopak po raz pierwszy pojawia się w hospicjum, nie wie, jakie obowiązki mógłby pełnić. Nic nie wskazuje na to, że będzie stawiał się w tym miejscu regularnie w stanie trzeźwości. Ks. Kaczkowski daje mu jednak szansę. Dzięki wyjątkowemu podejściu do ludzi z problemami, uczy Patryka odpowiedzialności, empatii i nawiązywania prawdziwych relacji z ludźmi. Zachęca go do rozwijania kulinarnych zainteresowań i podjęcia stałej pracy. W międzyczasie okazuje się, że duchowny cierpi na glejaka mózgu i ma przed sobą maksymalnie kilka miesięcy życia. 

Reklama

 "Z czystym sumieniem mogę ten film polecić każdemu. To absolutnie unikalna historia, w której humor miesza się z poważnymi tematami, ale są one przystępnie podane. Jestem przekonany, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie" - mówi reżyser Daniel Jaroszek. 

Dawid Ogrodnik po raz kolejny totalnie przeistacza się w graną przez siebie postać. Staje się księdzem Kaczkowskim, jest nim. A gdyby ktokolwiek miał wątpliwości, albo nie znał Jana, w finale filmu, tradycyjnie dla typowych biopików, otrzymujemy archiwalia z udziałem pierwowzoru i przekonujemy się, że aktorska transformacja była stuprocentowa - pisał o roli Ogrodnika Łukasz Maciejewski.

"Johhny" miał premierę podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, gdzie zdobył aż cztery nagrody, w tym tę przyznawaną przez publiczność. Wyróżnieni zostali także Piotr Trojan (główna rola męska), Marta Stalmierska (debiut aktorski, również za film "Apokawixa") oraz Dawid Ogrodnik (Złoty Kangur - nagroda australijskich dystrybutorów filmowych). 

Czytaj więcej:

Marcin Dorociński w "Mission: Impossible"? Polski aktor przerwał milczenie

Seksbomba? Polska aktorka nie unika rozbieranych scen

HBO Max usuwa papierosy z plakatów filmowych. Gwiazdorzy zostali ocenzurowani! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Johnny (2022)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy