Reklama

"John Wick 4": Keanu Reeves podarował kaskaderom pomysłowe prezenty

W filmie „John Wick 4”, który od piątku można oglądać w kinach, trup ściele się gęsto. A jako że zbirów, których musiał zabić tytułowy bohater było dużo więcej niż zatrudnionych do produkcji kaskaderów, to każdy z nich kilka razy był uśmiercany na ekranie. Właśnie do tego nawiązał Keanu Reeves, gdy szykował prezent dla pracujących przy tym filmie kaskaderów. Podarował im koszulki z liczbami wskazującymi na to, ile razy dany kaskader „zginął” w filmie. Niektóre koszulki miały nadruk z liczbą większą od 20.

"John Wick 4": Keanu Reeves podarował kaskaderom makabryczne koszulki

O makabrycznych koszulkach podarowanych przez Keanu Reevesa kaskaderom pracującym przy filmie "John Wick 4" poinformował "The New York Times". Gazeta donosi, że na planie filmu reżyserowanego przez Chada Stahelskiego stosowano swoistą optymalizację zasobów ludzkich. Ponieważ większość ofiar Johna Wicka to postaci nie tylko bezimienne, ale często także nierozpoznawalne z twarzy, twórcy mogli pozwolić sobie na korzystanie z usług jednego kaskadera w wielu scenach.

Reklama

Dla przykładu w kultowej już scenie wchodzenia na 222 schody wiodące do paryskiej Bazyliki Najświętszego Serca udział wzięło 35 kaskaderów. Atakowali oni nieustannie wspinającego się Wicka, który musiał pokonać tę drogę dwukrotnie, gdy pod koniec pierwszej próby został zepchnięty w dół. O kulisach kręcenia tego ujęcia opowiedział koordynator scen akcji, Jeremy Marinas. 

"Reżyser chciał mieć stu gości spadających ze schodów. I chciał, bym zadbał o to, żeby reakcja każdego z nich była zupełnie inna" - powiedział.

Przy okazji pochwalił też Reevesa. 

"John Wick 4": Każdy z kaskaderów "zginął" kilka razy

Kręcenie sceny na wspomnianych wyżej schodach trwało siedem nocy. Tylko podczas tego jednego ujęcia każdy z kaskaderów został "zabity" cztery bądź pięć razy. Dla większości z nich był to kolejny raz, kiedy "gineli" z ręki Johna Wicka. Odtwórca tej roli pomysłowo docenił ich poświęcenie. 

Koszulki nie były jedynymi prezentami, jakie Reeves wręczył kaskaderom na planie filmu "John Wick 4". Wcześniej informowano o tym, że czwórce kaskaderów wchodzących z nim w skład tzw. "The John Wick Five" aktor podarował zegarek marki Rolex z wygrawerowaną dedykacją.

O wspomnianej scenie na schodzach bazyliki Sacré-Coeur wcześniej w jednym z wywiadów opowiadał też reżyser filmu Chad Stahelski. Zdradził, że Reeves wykonał osobiście każdy popis kaskaderski w trakcie wchodzenia na górę, a jedynie w scenie spadania z nich zastąpił go dubler Vincent Bouillon.

Zobacz też:

Keanu Reeves odnalazł szczęście u boku 49-letniej artystki. Mówi o szczegółach związku

Aktorzy "Johna Wicka 4": Na planie musieliśmy się porządnie napocić

Zofia Merle: Chciała dawać ludziom radość, spotkała ją rodzinna tragedia

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Keanu Reeves | John Wick 4

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy