Reklama

Reklama

James Gray nakręci film o młodych latach Johna Fitzgeralda Kennedy'ego

James Gray, twórca takich hitów jak „Ad Astra” czy „Armagedon”, szykuje się do realizacji swojego kolejnego projektu. Będzie nim film biograficzny, który opowie o młodości prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna Fitzgeralda Kennedy'ego.

Jak informuje portal "Deadline", film biograficzny o JFK skupi się na pokazaniu ewolucji, jaką przeszedł przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych od nieprzeciętnego młodego mężczyzny próbującego udowodnić swoją wartość wpływowemu ojcu, do bohatera II wojny światowej, który wykształcił w sobie umiejętności przywódcze.

Zdjęcia do filmu Graya rozpoczną się w 2023 roku

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w 2023 roku. Zanim to nastąpi, James Gray wprowadzi poprawki do scenariusza napisanego przez Samuela Franco i Evana Kilgore’a. Teraz, kiedy jego ostatni film - "Armagedon" - trafił w końcu do kin, będzie miał czas, aby zająć się scenariuszem nowego dzieła. Póki co zbiera laury za wspomniany wcześniej film. Gray kilka dni temu został nominowany do nagrody Gotham Award właśnie za scenariusz filmu "Armagedon".

Film o młodości Kennedy'ego

Reklama

Podczas II wojny światowej John Fitzgerald Kennedy był dowódcą kutra patrolowego, który został staranowany przez japoński niszczyciel. W efekcie zderzenia dwóch członków załogi zginęło. Resztę członków załogi Kennedy próbował ocalić, co nie było łatwe, bo niektórzy byli poparzeni, inni połknęli wodę morską nasączoną paliwem, a dwóch nie potrafiło pływać. Ocaleli pod dowództwem JFK popłynęli jednak pięć kilometrów do najbliższej wyspy. Dopłynięcie tam nie było końcem tej dramatycznej wojennej przygody, która stała się podwaliną późniejszej kariery politycznej Kennedy'ego.

Zobacz też:

Dominika Kluźniak: Polska aktorka żyła... w miłosnym trójkącie

Henry Cavill: Aktor zagra główną rolę w filmie wojennym Guya Ritchiego

Piękna i bestia. Historia miłości Aleksandry Popławskiej i Marka Kality

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy