Reklama

Jacek Deleżyński nie żyje. Aktor miał 63 lata

Nie żyje aktor filmowy i teatralny Jacek Deleżyński - przekazał portal filmpolski.pl. Informację o śmierci artysty, który był również cenionym pedagogiem, podała wcześniej Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

W wieku 63 lat odszedł Jacek Deleżyński - podał we wtorek filmpolski.pl. Polski aktor filmowy i teatralny, a także pedagog, zmarł 2 lutego 2023 roku. Wcześniej o jego śmierci informowała Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Jacek Deleżyński nie żyje. Kim był?

Jacek Deleżyński był aktorem filmowym i teatralnym oraz pedagogiem. Urodził się 9 maja 1959 roku w Żyrardowie. W 1982 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. W latach 1981-85 związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu, w latach 1985-95 występował w Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze, zaś latach 1995-99 grał na scenie Teatru Współczesnego we Wrocławiu.

Reklama

Ponadto był wykładowcą Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie – Filii we Wrocławiu. Jego twarz była znana nie tylko publiczności teatralnej, ale również telewidzom. Grał w Teatrze Telewizji – w 1984 roku wystąpił w "Trans-Atlantyku" Gombrowicza w reżyserii Eugeniusza Korina. W 1986 roku natomiast pojawił się w serialu "Na kłopoty… Bednarski".

Zobacz również: 

Jerzy Skolimowski wystąpił w teledysku Dawida Podsiadły

Rodzina i przyjaciele pożegnali Leonarda Pietraszaka. Została spełniona jego ostatnia wola

Ashton Kutcher cierpiał na poważną chorobę. Co doskwierało byłemu mężowi Demi Moore?

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Deleżyński

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy