Reklama

"Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży": Jest nowy zwiastun prequela

"Każda saga ma swój początek, a każdy bunt potrzebuje pierwszej iskry. Oto Dziesiąte Głodowe Igrzyska". Zobaczcie nowy zwiastun "Igrzysk śmierci. Ballady ptaków i węży".

"Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży" to prequel słynnej serii, który przedstawi historię Coriolanusa Snowa i Lucy Gracy podczas Dziesiątych Głodowych Igrzysk. Film trafi na ekrany polskich kin 17 listopada tego roku.  

"Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży": Prequel słynnej serii

Scenariusz filmu "Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży" oparty jest na książce Suzanne Collins "Ballada ptaków i węży". Tytuł wyreżyserował twórca filmowych wersji "Igrzysk śmierci" Francis Lawrence. W głównej roli zobaczymy gwiazdę "West Side Story" Rachel Zegler.

Reklama

Film jest prequelem kultowej serii i nie zobaczymy w nim Jennifer Lawrence, która w "Igrzyskach śmierci" zagrała Katniss Everdeen. Jednak aktorka w przyszłości nie wykluczyła swego powrotu do serii.

"Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży": O czym opowiada film?

Każda saga ma swój początek, a każdy bunt potrzebuje pierwszej iskry. Oto Dziesiąte Głodowe Igrzyska. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i przyszłość Coriolanusa zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów. Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione - każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski.

Na arenie rozgrywa się walka na śmierć i życie. Poza areną w Coriolanusie zaczyna budzić się współczucie dla skazanej na zgubę trybutki... Czy warto przestrzegać zasad, gdy liczy się tylko przetrwanie za wszelką cenę?

"Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży": Kiedy premiera?

Film "Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży" trafi na ekrany kin 17 listopada 2023 roku.

Zobacz też:

Wpadki kostiumowe na ekranie. Tylko wprawne oko je zauważy

48. FPFF w Gdyni: Sonia Mietielica wcieliła się w Hankę. "'Chłopi' to dla mnie film o człowieczeństwie"

Córka Borysa Szyca mierzy się z hejtem. "Pisano, że jestem głupia i tata załatwił mi rolę"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy