Reklama

"Glass Onion": Znamy oficjalny tytuł sequela "Na noże". Kiedy premiera?

Netflix ujawnił tytuł oczekiwanego sequelu filmu "Na noże". "Glass Onion" trafić ma do oferty platformy latem 2022.

Netflix ujawnił tytuł oczekiwanego sequelu filmu "Na noże". "Glass Onion" trafić ma do oferty platformy latem 2022.
Daniel Craig powróci w "Glass Onion" jako detektyw Benoit Blanc /@Rian Johnson /Twitter

W filmie "Glass Onion" grany ponownie przez Daniela Craiga detektyw Benoit Blanc będzie rozwiązywał kolejną zagadkę w stylu znanym z powieści Agathy Christie, w której pojawia się duża grupa podejrzanych. Tym razem akcja filmu rozgrywać będzie się w Grecji.

Reżyser filmu Rian Johnson odniósł się we wpisie na Twitterze do twórczości Agathy Christie, przyznając, że obiegowa opinia, jakoby w swych książkach stosowała ona ciągle ten sam chwyt, jest niesprawiedliwa. "Fani wiedzą, że to nieprawda" - napisał Johnson.

"Na noże 2": Gwiazdy w obsadzie

Na temat fabuły "Na noże 2" nie wiadomo na razie zbyt wiele. Pewne jest tylko, że Daniel Craig znów powtórzy rolę genialnego detektywa Benoita Blanca. Po raz kolejny partnerować mu będą największe gwiazdy kina. Tym razem będą to: Dave BautistaEdward NortonEthan HawkeJanelle MonáeKathryn HahnLeslie Odom Jr., Kate Hudson, Madelyn Cline i Jessica Henwick.

Reklama

Zdjęcia do filmu realizowane były latem ubiegłego roku w Grecji. Reżyserem i autorem scenariusza znów jest Rian Johnson ("Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi").

Przypomnijmy, że pierwszą część "Na noże" można było oglądać w kinach. Kryminał trafił na ekrany jesienią 2019 roku, zarabiając na całym świecie ponad trzysta milionów dolarów przy zaledwie 40-milionowym budżecie.

W marcu 2021 roku Hollywood obiegła informacja, że Netflix wyłożył 450 milionów dolarów za prawa do dystrybucji dwóch kontynuacji "Na noże". Według niepotwierdzonych informacji, po 100 milionów mają otrzymać Daniel Craig, Rian Johnson oraz producent Ram Bergman.

Akcja pierwszej części filmu rozpoczynała się od śmierci autora poczytnych powieści kryminalnych Harlana Trombleya. Mężczyzna zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85. urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden.

Zobacz też:

Ten film wywołał w Polsce skandal. Teraz okazuje się, że to nie koniec

Erotyczne sceny i śmiałe sesje? Tak zaczynała polska gwiazda

Niewiarygodne, do czego się posunął, by zdobyć sławę. Wstrząsające sceny

Był u szczytu sławy, gdy zniknął. Kariera zniszczona przez seks

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Na noże 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy