Reklama

"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a": Słaby weekend otwarcia

Film "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a", który jest trzecią częścią przygód Newta Scamandera, nie podbił północnoamerykańskiego box-office’u. W pierwszy weekend wyświetlania zarobił tam tylko 43 miliony dolarów, co jest najsłabszym wynikiem, jeśli chodzi o filmy z tego cyklu.

Odbiór filmu "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" jest w Ameryce Północnej przeciętny. Pozytywnych recenzji krytyków jest zaledwie 48 proc. Nieco lepiej film Davida Yatesa wypada w ocenie widzów, którzy w skali szkolnej oceniają go na ocenę B+. I choć cała seria zaplanowana została na pięć filmów, już teraz mówi się o tym, że widzowie są nią nieco znudzeni i zmęczeni.

Nieco lepiej wygląda sytuacja filmu "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" na pozostałych światowych rynkach. Wyświetlany tam od dwóch tygodni zarobił 150,4 miliona dolarów. W sumie więc na koncie filmu Yatesa jest niecałe 194 miliony dolarów. Ale budżet filmu bez kosztów marketingu wyniósł 200 milionów dolarów i na razie nie ma pewności, czy te nakłady się zwrócą. Nadzieję na to dają zagraniczne rynki, na których filmy z serii "Fantastyczne zwierzęta" radziły sobie do tej pory znacznie lepiej. Wystarczy wspomnieć, że aż 75 proc. całkowitych zysków dwóch poprzednich filmów stanowiło to, co zarobiły poza Ameryką Północną. Pierwsza część serii zarobiła na całym świecie 814 milionów dolarów, druga 650 milionów.

Reklama

Bez szans z Harrym Potterem

"Seria 'Fantastyczne zwierzęta' nigdy nie miała potencjału na powtórzenie sukcesu filmów o Harrym Potterze, które były fenomenem zdarzającym się raz na generację. Mimo to cykl trzyma się nieźle na światowych rynkach, pomimo słabego wyniku kasowego w Chinach i zamkniętych rynków rosyjskiego i ukraińskiego" - ocenił dla portalu "Variety" analityk David A. Gross.

Filmowi "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" ciężko będzie o sukces kasowy. Od początku wybuchu pandemii tylko pięć filmów zarobiło w kinach na całym świecie ponad pół miliarda dolarów. Niedawno w tym gronie znalazł się "Batman" Matta Reevesa, który w ubiegły weekend przekroczył kwotę 750 milionów dolarów zarobionych na całym świecie. Od poniedziałku 18 kwietnia "Batmana" można oglądać na platformie streamingowej HBO Max. Zarówno "Fantastyczne zwierzęta" jak i "Batman" to filmy studia Warner Bros. Odpowiedzialny za dystrybucję filmów w Ameryce Północnej Jeff Goldstein z Warnera pogratulował "Batmanowi" sukcesu kasowego. Słaby wynik trzecich "Fantastycznych zwierząt" - przemilczał.

Drugie miejsce północnoamerykańskiego box-office’u zajął film "Sonic 2: Szybki jak błyskawica", który zarobił 30 milionów dolarów. Trzecie było "Zaginione miasto" z wynikiem 6,5 miliona dolarów. Na dwóch kolejnych miejscach są filmy "Wszystko wszędzie naraz" oraz "Ojciec Stu".

Zobacz również:

"Fantastyczne zwierzęta": Najbardziej pechowa produkcja roku?

"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" ocenzurowane

Weekend w kinie: Fantastyczne zwierzęta i zwykły balkon

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a | USA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy