Reklama

Reklama

Weekend w kinie: Fantastyczne zwierzęta i zwykły balkon

Pięć filmów wchodzi na ekrany naszych kin w piątek. To dokument "Film balkonowy", komedia akcji "Agent specjalny: Misja Afryka", dramat "Lingui", familijny "Chłopiec zza szyby" oraz horror "The Long Night". Już od czwartku grany jest na nich najgłośniejszy tytuł tego weekendu - przygodowe fantasy "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a".

Pięć filmów wchodzi na ekrany naszych kin w piątek. To dokument "Film balkonowy", komedia akcji "Agent specjalny: Misja Afryka", dramat "Lingui", familijny "Chłopiec zza szyby" oraz horror "The Long Night". Już od czwartku grany jest na nich najgłośniejszy tytuł tego weekendu - przygodowe fantasy "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a".
Eddie Redmayne i Jude Law w scenie z filmu "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" /materiały prasowe

"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" Davida Yatesa to trzecia część popularnej serii, współtworzonej przez autorkę "Harry'ego Pottera", J.K. Rowling. Profesor Albus Dumbledore (Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi (Eddie Redmayne).

Reklama

 Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

Czy każdy może być bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? Reżyser Paweł Łoziński w dokumencie "Film balkonowy" podgląda ludzi ze swojego balkonu. Przechodzą uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony, młodzi i starzy. Mieszkańcy dzielnicy albo przypadkowi goście, zwyczajni przechodnie. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia o tym, jak radzą sobie z życiem. Stojąc tam z kamerą przez ponad dwa lata, stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie jest nie do wymyślenia.

W piątek do kin wchodzi również komedia akcji "Agent specjalny: Misja Afryka" Nicolasa Bedosa. Świat bardzo zmienił się od ostatniej misji najlepszego francuskiego agenta OSS 117 (Jean Dujardin). Pojawiły się komputery, feminizm urósł w siłę, a wredni komuniści dorwali się do władzy. Wśród całego tego zamieszania Francja posyła swojego największego asa do Afryki, aby wsparł lokalnego prezydenta Bambę, którego reelekcji zagrażają rebelianci potajemnie dowodzeni przez jego piękną żonę - Zéphyrinę! Aby sprostać zadaniu OSS 117, po raz pierwszy w karierze, będzie musiał połączyć siły z młodym, dobrze zapowiadającym się agentem OSS 1001. Szybko też przekona się, że w sercu dzikiej Afryki czeka go misja trudniejsza, zdradliwsza i bardziej... upalna, niż wszystko, z czym mierzył się do tej pory.

Amina mieszka na rozpalonych słońcem przedmieściach stolicy Czadu, Ndżameny, gdzie samotnie wychowuje piętnastoletnią Marię. Każdy dzień jest walką o to, by los córki był lepszy od tego, który stał się udziałem jej matki, ciężko pracującej na kruchą stabilizację. Ale jeden dzień i jedna wiadomość wystarczą, by świat bohaterek "Lingui" runął jak domek z kart. Maria jest w ciąży i chce ją usunąć. W kraju, w którym aborcja jest zarówno grzechem, jak i przestępstwem, pomoc zrozpaczonej nastolatce niesie ze sobą ogromne ryzyko. Czy Amina zdecyduje się na walkę, która z góry wydaje się przegrana?

Pino - główny bohater filmu familijnego "Chłopiec zza szyby" - cierpi na hemofilię. Całe dzieciństwo musiał na siebie uważać. Zabawom rówieśników najczęściej przyglądał się z okna swojego pokoju. Kiedy jedno z dzieci zauważyło, że Pino je szpieguje, postanowiło go odwiedzić i doprowadzić do konfrontacji. Okazało się, że Pino to sprytny, zabawny i ciekawy chłopak. Dla niego to nadzieja na prawdziwych przyjaciół. Jest zdeterminowany aby opuścić bezpieczny, nudny pokój i zacząć cieszyć się życiem "na wolności". Będzie musiał zmierzyć się nie tylko ze swoją chorobą, ale też z apodyktyczną babcią, która za wszelką cenę chce go trzymać w zamknięciu - ponoć dla jego dobra.

Ostatnią z piątkowych premier jest amerykański horror "The Long Night" Richa Ragsdale'a. W głównych rolach występują w nim Scout Taylor-ComptonNolan Gerard Funk, a także dawno niewidziani na ekranie: Deborah Kara Unger oraz Jeff Fahey. Spokojny weekend pary zakochanych przybiera dziwny obrót, gdy sekta i jej maniakalny przywódca przybywają, by spełnić apokaliptyczną przepowiednię.

Zobacz również:

Seksbomba lat 90. otarła się o śmierć. "Straciłam wszystko, co miałam"

Straci rosyjski paszport? To nie pierwszy skandal z udziałem znanego aktora!

Dla jego matki to był szok. "Mamy problem, bo Michał bierze narkotyki"

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kinowe premiery

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy