Reklama

"Enola Holmes 2": Film wciąż na szczycie rankingu Netflixa

Produkcja "Enola Holmes 2" utrzymała prowadzenie w rankingu najpopularniejszych filmów anglojęzycznych dostępnych na platformie Netflix. Co wiemy na temat tego obrazu?

"Enola Holmes 2" wciąż jest hitem Netflixa

Netflix opublikował dane dotyczące najpopularniejszych filmów na platformie w minionym tygodniu (07.11-13.11), z których wynika, że "Enola Holmes 2" wciąż jest najchętniej oglądanym filmem anglojęzycznym na tej platformieProdukcja zajęła pierwszą pozycję także w zestawieniu uwzględniającym tylko widzów z Polski.

Co więcej, popularność kontynuacji sprawiła, że do globalnego rankingu wskoczył też pierwszy film tej serii i uplasował się na trzeciej pozycji. 

Reklama

"Enola Holmes 2": Historia siostry Sherlocka. Fabuła i zwiastun

Po rozwiązaniu pierwszej sprawy Enola Homes (Millie Bobby Brown) idzie w ślady swojego słynnego brata Sherlocka (Henry Cavill) i otwiera własną agencję... by szybko przekonać się, że życie kobiety detektywa to nie bułka z masłem. Akceptując surowe realia dorosłości, postanawia zamknąć swój biznes, gdy nagle zjawia się sprzedawczyni zapałek bez grosza przy duszy i daje jej pierwsze zlecenie z prawdziwego zdarzenia. 

Pragnie znaleźć swoją siostrę, lecz sprawa okazuje się o wiele bardziej zagmatwana i rzuca Enolę w nieznane rejony — od niepokojących londyńskich fabryk przez kolorowe sale koncertowe po najwyższe kręgi społeczne, nie wspominając o słynnym domu pod Baker Street 221B. Wpadłszy w sidła złowrogiego spisku, Enola musi zwrócić się o pomoc do dawnych przyjaciół — w tym samego Sherlocka — by rozwikłać tajemnicę. Gra toczy się dalej! - brzmi opis drugiej części filmu "Enola Holmes".

"Enola Holmes": O czym opowiada film?

"Enola Holmes" powstała na podstawie serii książek Nancy Springer "The Enola Holmes Mysteries", która opisuje przygody znacznie młodszej siostry Sherlocka i Mycrofta Holmesów - Enoli. Seria rozpoczęła się od tytułu "Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza" z 2006 roku i obejmowała sześć powieści, które skupiają się wokół tajemnic badanych przez Enolę.

"Enola Holmes to zbuntowana młodsza siostra Sherlocka i Mycrofta, która często przechytrza swoich genialnych braci. W dniu 16 urodzin Enoli jej matka znika bez śladu. Dziewczyna szuka pomocy u swoich starszych braci, ale szybko orientuje się, że bardziej od rozwiązania sprawy interesuje ich wysłanie jej do szkoły. W tej sytuacji robi jedyną rzecz, którą powinna zrobić mądra, zaradna i nieustraszona XIX-wieczna panienka. Ucieka do Londynu, by sama rozwiązać sprawę zaginięcia matki" - tak jej przygody opisywano w pierwszej części filmu, który trafił na platformę Netflix w 2020 roku.

Zobacz również:

"Enola Holmes 2": Millie Bobby Brown ingerowała w kształt filmu!

"Enola Holmes" już na Netfliksie. Mała buntowniczka [recenzja]

"Enola Holmes 2": Millie Bobby Brown powraca w roli kultowej bohaterki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Enola Holmes 2 | Netflix | Millie Bobby Brown
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy