Reklama

"Dziewczyny z Dubaju": Kto był na premierze?

W poniedziałek w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji roku, głośnych "Dziewczyn z Dubaju".

W poniedziałek w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji roku, głośnych "Dziewczyn z Dubaju".
Gwiazdy filmu "Dziewczyny z Dubaju" na uroczystej premierze /Jarosław Antoniak /materiały prasowe

Na uroczystej premierze "Dziewczyn z Dubaju" nie mogło zabraknąć reżyserki filmu - Marii Sadowskiej, która podkreślała ze sceny, że jej najnowszy film nie przynosi jednoznacznych, łatwych odpowiedzi. "Bohaterki dokonują wątpliwych wyborów, ale płacą za nie wysoką cenę" - mówiła.

Ze sceny przemawiał również producent Emil Stępień, który zaznaczył, że film niesie za sobą przesłanie głoszące, że "nie ma nic na skróty".

Reklama

- To nie jest film o gloryfikacji prostytucji, to nie jest film o prostytucji. To byłoby zbyt tanie i zbyt płytkie. Razem z Dorotą [Rabczewską - red.] chcieliśmy zrobić film w stylu amerykańskim. Ciężko mi jest go zaklasyfikować w jednym kinowym gatunku. Ta fabuła odwołuje się i do dramatu, i do sensacji, i do komedii, i do erotyki - wyjaśnił w rozmowie z Interią Emil Stępień, producent "Dziewczyn z Dubaju".

"Dziewczyny z Dubaju": Gwiazdy na czerwonym dywanie

Na czerwonym dywanie pojawiły się gwiazdy produkcji: Paulina Gałązka, Giulio Berruti, Katarzyna Sawczuk, Katarzyna Figura, Olga Kalicka, Anna Karczmarczyk, Iacopo Ricciotti, Andrea Preti, Agata Nizińska, Michał Piróg, Tomasz Sobczak, Aleksandra Justa, Katarzyna Szklarczyk, Adrianna Śledź, Marta Linkiewicz i Sandra Dorsz. Najbardziej skandalizujący film roku przyciągnął na wydarzenie plejadę gwiazd.

Na presswallu pozowali między innymi: Magda Antosiewicz, Sandra Herbich, Paulina Koziejowska, Joanna Racewicz, Anita Jańcia, Agnieszka Mrozińska i Alex Caprice, Sylwia Peretti, Agnieszka Wasilewska i Piotr Mróz, Agata Załęcka, Anna Janik, Marcela Leszczak, Sylwia Bomba i wielu innych. Uroczystość poprowadził Bożydar Iwanow.

Oparte na prawdziwych wydarzeniach "Dziewczyny z Dubaju" zdemaskują hipokryzję polskiego show biznesu i ujawnią całą prawdę na temat tzw. "afery dubajskiej", w którą zamieszane były zarówno celebrytki i modelki, jak również wiele znanych postaci ze świata polityki, biznesu, czy sportu. Oto nowy film wyprodukowany przez duet producencki: Dorotę Rabczewską i Emila Stępnia, którzy już wcześniej mieli okazję współpracować przy hitach "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" i "Pitbull. Ostatni pies".

- Temat nieuchronnie jest związany z seksem, prostytucją i było takie niebezpieczeństwo, że będzie to przerysowane, przegięte. To było stąpanie na krawędzi. Ale z drugiej strony to było wyzwanie. Lubię rzeczy trudne - powiedziała na premierze w rozmowie z Interią Katarzyna Figura.

- Gram sutenerkę, kobietę do głębi zniszczoną. Inspiracją był Al Pacino - to miała być postać na miarę męskiego, czarnego charakteru, czyli bezwzględnego, mocnego, brutalnego, bez kompromisów. W pewnym momencie ona, ta moja bohaterka, jest gorsza niż jakikolwiek najgorszy facet w stosunku do kobiet. Ta relacja pokazuje jak kobiety mogę traktować inne kobiety - dodała aktorka.

"Dziewczyny z Dubaju": O czym film?

Reżyserii podjęła się Maria Sadowska - autorka obsypanego nagrodami obrazu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Niespotykanego rozmachu i realizmu dodają zdjęcia, które były kręcone zarówno w luksusowych miejscach w Polsce, jak i w prestiżowych międzynarodowych lokacjach. Na ekranie zobaczymy m.in.: Paulinę Gałązkę, Katarzynę Figurę, Jana Englerta, Beatę Ścibak-Englert, Katarzynę Sawczuk, Olgę Kalicką, Annę Karczmarczyk i Józefa Pawłowskiego. W obsadzie pojawiły się także zagraniczne gwiazdy: Giulio Berruti, Iacopo Ricciotti, Andrea Preti oraz Luca Molinari.

Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę...

Zobacz również:

Tylko w Interii! Cary Fukunaga i Linus Sandgren: Bond na miarę naszych czasów

Nie żyje aktor znany aktor. Miał 28 lat

Głośny polski film już na Netfliksie

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dziewczyny z Dubaju
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama