Reklama

"Diuna: Część druga": On już widział najbardziej oczekiwany film roku. Porównał go do arcydzieła

Christopher Nolan, reżyser oscarowego "Oppenheimera", widział już najbardziej oczekiwany film 2024 roku, czyli "Diunę: Część drugą" Denisa Villenueve'a. Co na jej temat powiedział?

Christopher Nolan, reżyser oscarowego "Oppenheimera", widział już najbardziej oczekiwany film 2024 roku, czyli "Diunę: Część drugą" Denisa Villenueve'a. Co na jej temat powiedział?
Timothée Chalamet w scenie z filmu "Diuna: Część druga" /materiały prasowe

Podczas spotkania z Denisem Villenueve'em Christopher Nolan został zapytany o film "Diuna: Część druga". Okazuje się, że reżyser "Oppenheimera", który ma w tym roku szansę na aż trzynaście Oscarów, już go widział i jest zachwycony produkcją.

Reklama

"Chyba nie będzie przesadą, jak ujmę to w ten sposób: jeśli pierwsza 'Diuna' to 'Nowa nadzieja', kontynuacja jest jak 'Imperium kontratakuje', moja ulubiona część 'Gwiezdnych wojen". Uważam, że to niezwykle ekscytujące rozwinięcie wszystkiego, co widzieliśmy w pierwszym filmie" - wyznał twórca "Incepcji".

"Diuna: Część druga": O czym opowie?

"Diuna: Część druga" ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.

W głównej roli ponownie zobaczymy Timothee Chalameta, który w widowiskowej produkcji powtarza rolę Paula Atrydy. "W pierwszym filmie Paul Atryda był studentem. W drugim zobaczymy jak zostaje liderem" - ujawnił gwiazdor.

W kontynuacji "Diuny" do swoich ról powrócą również: Zendaya, Josh BrolinDave BautistaStellan SkarsgardCharlotte Rampling oraz Javier Bardem. Wśród nowych twarzy znajdą się m.in. Austin ButlerFlorence PughChristopher Walken oraz Léa Seydoux.

"Diuna: Część druga": Nowa data premiery

Zrealizowane przez Villenueve'a obie części "Diuny" są ekranizacją głośnej powieści Franka Herberta. Reżyser od razu zdecydował, że trzeba nakręcić dwa filmy, bo powieść jest zbyt obszerna, by opisane w niej wydarzenia zmieścić w jednym. Ale stało się to możliwe dopiero dzięki temu, że pierwsza część zyskała świetne oceny widzów i krytyków.

Druga część produkcji była jednym z najbardziej oczekiwanych filmów 2023 roku. "Diuna: Część druga" miała pierwotnie trafić do kin 3 listopada 2023. W związku ze strajkami w Hollywood premiera produkcji została jednak przeniesiona na 15 marca. Jednak niedawno okazało się, że film trafi do kin wcześniej.

Po tym jak studio Universal przeniosło premierę filmu "Kaskader" z marca na maj, Warner postanowił wykorzystać tę okazję. Nowa data premiery "Diuny" to 29 lutego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diuna: Część druga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy