Reklama

"Diuna: Część druga" nie trafi do kin w 2023 roku! Znamy nową datę premiery

Premiera filmu Denisa Villeneuve'a "Diuna: Część druga" została przeniesiona z listopada 2023 na marzec 2024. Powodem opóźnienia jest przedłużający się strajk hollywoodzkich scenarzystów i aktorów .

Premiera filmu Denisa Villeneuve'a "Diuna: Część druga" została przeniesiona z listopada 2023 na marzec 2024. Powodem opóźnienia jest przedłużający się strajk hollywoodzkich scenarzystów i aktorów .
Timothee Chalamet w filmie "Diuna: Część druga" /Warner Bros /materiały prasowe

"Diuna: Część druga": Paul Atryda staje się liderem

W głównej roli ponownie zobaczymy Timothee Chalameta, który w widowiskowej produkcji powtarza rolę Paula Atrydy.

"W pierwszym filmie Paul Atryda był studentem. W drugim zobaczymy jak zostaje liderem" - ujawnił gwiazdor.

"Diuna: Część druga" ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.

Reklama

Zrealizowane przez Denisa Villeneuve'a obie części "Diuny" są ekranizacją głośnej powieści Franka Herberta. Reżyser od razu zdecydował, że trzeba nakręcić dwa filmy, bo powieść jest zbyt obszerna, by opisane w niej wydarzenia zmieścić w jednym. Ale stało się to możliwe dopiero dzięki temu, że pierwsza część zyskała świetne oceny widzów i krytyków.

Akcja "Diuny" rozgrywała się na pustynnej planecie Arrakis nieformalnie nazywanej Diuną. To właśnie tutaj znajdują się jedyne znane złoża cennej substancji, tzw. melanżu, który powstaje dzięki występującym na planecie czerwiom pustyni. O kontrolę nad planetą walczą rody Atrydów i Harkonnenów. W chwili zakończenia pierwszej części filmu górą są ci drudzy. Ród Atrydów całą swoją nadzieję pokłada w Paulu, który znajduje schronienie wśród rdzennych mieszkańców Arrakis, Fremenów.

"Diuna: Część druga": Kiedy premiera?

Na początku maja pojawił się pierwszy zwiastun drugiej części "Diuny".

W zapowiedzi filmu Villeneuve’a zobaczyć można m.in. pierwszą przejażdżkę Paula Atrydy na pustynnym czerwiu, a także jego przygotowania do walki z Feydem Rauthą. To nowa postać, w którą wciela się Austin Butler, jest opisywana jako "łysy albinos". Zwiastun kończy widok Paula pozdrawiającego wiwatujący tłum tysięcy Fremenów.

W drugiej części "Diuny" można spodziewać się o wiele większej obecności Zendai, która w pierwszej odsłonie rzadko pojawiała się na ekranie. Aktorka wciela się w postać Chani, w której zakochuje się Paul. Oboje stoją na czele rebelii Fremenów wycelowanej w bezwzględnych Harkonnenów.

W kontynuacji "Diuny" do swoich ról powrócą również m.in. Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Dave Bautista, Stellan Skarsgard, Charlotte Rampling oraz Javier Bardem.

Wśród nowych twarzy oprócz Butlera znajdą się m.in. Florence Pugh, Christopher Walken oraz Léa Seydoux.

"Diuna: Część druga" miała pierwotnie trafić do kin 3 listopada 2023. W związku ze strajkami w Hollywood premiera produkcji została jednak przeniesiona na 15 marca 2024.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diuna: Część druga

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy