Reklama

Reklama

"Diuna 2" powstanie. Kiedy premiera?

"Diuna" od początku planowana była jako film składający się z dwóch części. Pierwsza odsłona pojawiła się w kinach 22 października. Już wiadomo, że druga część powstanie i pojawi się w kinach w październiku 2023 roku.

Timothée Chalamet w scenie z filmu "Diuna"

Decyzję o realizacji sequela jako pierwsze ogłosiło na Twitterze studio Legendary. "To tylko początek. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory doświadczyli przygody z filmem 'Diuna'. A także tym, którzy zamierzają to zrobić w kolejnych dniach. Jesteśmy podekscytowani tym, że będziemy kontynuować tę podróż" - czytamy w tweecie, do którego dołączona jest grafika planszy tytułowej drugiej części filmu Denisa Villeneuve’a.

"Diuna 2" w 2023 roku

"Na początku chciałem kręcić obydwie części jednocześnie. Z wielu powodów się to nie udało. Zgodziłem się więc podjąć wyzwanie nakręcenia jednej części, by zobaczyć czy film wzbudzi wystarczająco dużo entuzjazmu. Kiedy kręciłem pierwszą część, włożyłem w nią całą swoją pasję, na wypadek gdyby druga część miała nie powstać. Ale byłem optymistą" - mówił Villeneuve podczas festiwalu filmowego w Toronto. Wtedy jeszcze nie był pewny, czy druga część jego filmu powstanie.

Reklama

"Denis Villeneuve stworzył film, który jest zarówno niezwykły wizualnie, jak i poruszający emocjonalnie. Dowodem na to jest światowy sukces nie tylko w box office, ale i wyznaczany opiniami krytyków. Cieszymy się, że ruszymy dalej w tę podróż razem z Denisem, całą obsadą i ekipą filmową, a także z naszymi partnerami ze studia Legendary. Nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału tej epickiej opowieści, którą zobaczymy w październiku 2023 roku" - oświadczył szef Warner Bros. Pictures, Toby Emmerich.

Przypomnijmy, że po pierwszym weekendzie wyświetlania "Diuny" w północnoamerykańskich kinach, film Denisa Villeneuve’a zajmuje pierwsze miejsce lokalnego box-office’u. Zarobił tam niewiele ponad 40 milionów dolarów. To niezły wynik, choć o ponad połowę mniejszy od kinowego rekordu pandemii.

Licząc wpływy na całym świecie, na koncie "Diuny" jest już ponad 220 milionów dolarów. 40 milionów zarobione na rynku północnoamerykańskim to więcej, niż spodziewali się analitycy. Filmowi sprzyjają świetne recenzje, w których często podkreślane jest, że Villeneuve'owi' udało się przenieść na ekran powieść Herberta, która do tej pory uważana była za niemożliwą do sfilmowania. Dowodem była klęska wyreżyserowanej przez Davida Lyncha "Diuny" z 1984 roku.

Spektakularna "Diuna" to ekranizacja bestsellerowej powieści Franka Herberta pod tym samym tytułem. Za kamerą stanął Denis Villeneuve. Twórca "Blade Runnera 2049" zebrał imponującą obsadę, w której znaleźli się między innymi Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Oscar Isaac czy Jason Momoa. Film opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atrydy. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.

Czytaj również:

Znany polski aktor nie żyje. Był gwiazdą wielu seriali

Szokująca przemiana polskiej aktorki! Wygląda jak staruszka

Gwiazda TVN-u bez stanika. Przesadziła?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Diuna 2 | Diuna (film)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje