Reklama

Jerzy Złotnicki nie żyje. Aktor grał w "Klanie" i "M jak miłość"

Nie żyje Jerzy Złotnicki, polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Choć zmarł 6 października, informacja o jego śmierci dopiero dzisiaj pojawiła się na profilu "Filmy polskie lat 1945-1989" na Facebooku. Miał 87 lat.

Nie żyje Jerzy Złotnicki, polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Choć zmarł 6 października, informacja o jego śmierci dopiero dzisiaj pojawiła się na profilu "Filmy polskie lat 1945-1989" na Facebooku. Miał 87 lat.
Jerzy Złotnicki (6 lipca 1934 - 6 października 2021) /EastNews /East News

Jerzy Złotnicki najbardziej znany był z ról w takich produkcjach, jak "Klan", "M jak miłość", "07 Zgłoś się", "Miś, "Dom", "Misja specjalna", "Zamach stanu" czy "Panienka z okienka".

Jerzy Złotnicki nie żyje

Wpis o jego śmierci pojawił się 26 października na Facebooku.

"Wszyscy na pewno go pamiętają z pierwszej, jeszcze dziecięcej roli Dawidka Liebermanna w filmie "Ulica Graniczna". W siedem lat po premierze filmu ukończył PWST w Krakowie i był aktorem teatrów: Polskiego w Bydgoszczy, Bałtyckiego im. J. Słowackiego w Koszalinie-Słupsku, 7.15 w Łodzi, im. J. Osterwy w Lublinie, im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim oraz warszawskich: Syrenie i Na Targówku. W filmie nigdy już nie dane było mu się zmierzyć z tak dużym zadaniem jak podczas dziecięcego debiutu" - można przeczytać na profilu "Filmy polskie lat 1945-1989" na Facebooku.

Reklama

Miał zagrać Janusza Korczaka w filmie Aleksandra Forda, ale plany reżysera przekreśliła jednak emigracja 1968 roku. Złotnicki wystąpił m.in. w takich filmach, jak: "Doktor Ewa", "Orzeł i reszka", "Wysokie loty", "07 zgłoś się", "Dom", "Zamach stanu", "Miś", "Katastrofa w Gibraltarze", "Misja specjalna", "Koniec sezonu na lody". Wystąpił także w kilku przedstawieniach Teatru Telewizji i paru słuchowiskach Teatru Polskiego Radia. Brał udział w nagraniach bajek dla dzieci wydawanych na płytach winylowych (m.in. w "Królowej Zimie", "Pinokiu" i "Tańczących krasnoludkach").

Jerzy Złotnicki miał na swoim koncie wiele ról filmowych, serialowych i dubbingowych. Jego głosem przemawiał m. in. Sknerus McKwacz z bajek Disneya. Jego twarz widzowie znali natomiast z produkcji takich, jak "Doktor Ewa", "Orzeł i reszka", "Wysokie loty", "07 zgłoś się", "Dom", "Zamach stanu", "Miś", "Katastrofa w Gibraltarze", "Misja specjalna", "Klan" czy "M jak miłość".

Aktor został pochowany na cmentarzu parafialnym w Konstancinie-Jeziornie.

Czytaj również:

Kamila z "Rolnika" cała we łzach! Internauci bezlitości. "Żal chłopaka"

Agnieszka Kotulanka: Jej śmierć była szokiem

Po tragedii Alec Baldwin wycofuje się z pracy i życia publicznego

Hanna Żudziewicz po raz drugi z Kryształową Kulą "Tańca z Gwiazdami" [wiek, partner, kariera]

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy