Reklama

Daniel Radcliffe nie chce wracać do roli Harry'ego Pottera. Co z nowym filmem?

Studio Warner Bros, które ma na swym koncie realizację serii o "Harry Potterze", planuje kontynuację historii bohaterów. Czy powstanie ekranizacja sztuki J.K. Rowling "Harry Potter i przeklęte dziecko"? Jeśli tak, to bez Daniela Radcliffe'a. "Nie jest to coś, czym jestem teraz zainteresowany" - oświadczył aktor. Czy film bez odtwórcy "małego czarodzieja" będzie miał sens?

Studio Warner Bros, które ma na swym koncie realizację serii o "Harry Potterze", planuje kontynuację historii bohaterów. Czy powstanie ekranizacja sztuki J.K. Rowling "Harry Potter i przeklęte dziecko"? Jeśli tak, to bez Daniela Radcliffe'a. "Nie jest to coś, czym jestem teraz zainteresowany" - oświadczył aktor. Czy film bez odtwórcy "małego czarodzieja" będzie miał sens?
Daniel Radcliffe od lat próbuje zerwać z łatką młodego czarodzieja /Wiese/FaceToFace /East News

Ostatni film z serii o Harrym Potterze miał premierę w 2011 roku. Niedawno powstał dokumentalny program, nakręcony z okazji okrągłej 20. rocznicy powstania pierwszej części tej kultowej serii, w którym ekipa tworząca filmy, spotkała się po latach, by powspominać pracę na planie superprodukcji - "Harry Potter - 20. rocznica: powrót do Hogwartu".

Coraz częściej mówi się o tym, że przygotowywana jest kontynuacja "Harry'ego Pottera". Warner Bros. miałoby przystąpić do prac nad projektem po zakończeniu ostatniej, piątej części  "Fantastycznych zwierząt", która ma mieć premierę w 2024 roku.

Reklama

"Harry Potter i przeklęte dziecko": Będzie nowy film?

Akcja kolejnej części przygód "Harry'ego Pottera" miałaby rozgrywać się 20 lat po bitwie o Hogwart. Film wykorzystałby wątki ze sztuki "Harry Potter i przeklęte dziecko" która została wydana jako książka. Film jednak nie miałby być jej bezpośrednią adaptacją. 

Gdyby faktycznie wykorzystano wątki z "Przeklętego dziecka" jednym z głównych bohaterów filmu byłby syn Harry'ego i Ginny, Albus Potter. Nie wiadomo jeszcze, czy w rzeczonej kontynuacji moglibyśmy ponownie zobaczyć obsadę znaną z Harry'ego Pottera. 

Podczas wywiadu dla "The Hollywood Reporter", na temat 20. rocznicy filmu "Harry Potter i kamień filozoficzny", reżyser Chris Columbus powiedział, że byłby zainteresowany powrotem do świata czarodziejów. Twórca chciałby wyreżyserować film "Przeklęte dziecko" i marzy o tym, aby na planie znowu pojawili się Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson.

Jednak Daniel Radcliffe wykluczył właśnie swój powrót do świata Harry'ego Pottera. Czy film bez jego udziału ma sens?

Daniel Radcliffe nie chce już grać Harry'ego Pottera

Daniel Radcliffe oświadczył, że nie jest zainteresowany rolą w adaptacji "Przeklętego dziecka".

"Dochodzę do punktu, w którym czuję, że wyszedłem ze świata Pottera. Jestem naprawdę zadowolony z tego, gdzie jestem teraz, a powrót byłby ogromną zmianą w moim życiu" - powiedział Radcliffe w opublikowanym 18 marca wywiadzie dla "The New York Timesa".

"To trochę tak, jak z 'Gwiezdnymi wojnami'. Jeśli jesteś nerdem filmowym lub kinomanem, to powrót do tego świata jest cudowny. J.J. Abrams zrobił z 'Gwiezdnymi wojnami' coś niesamowitego. Ta seria znowu zaczęła być świetna, kiedy Abrams nakręcił film 'Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy' i zobaczyliśmy całą oryginalną obsadę. To było poruszające, widząc Harrisona Forda jako Hana Solo i Chewy'ego" - opowiadał Radcliffe.

"Myślę, że dla fanów Harry'ego Pottera taki powrót też byłby czymś niesamowitym. Pewnie chcieliby zobaczyć dorosłych aktorów z powrotem w tych rolach [Harry'ego, Rona i Hermiony]" - dodał.

Radcliffe wyznał, że waha się przed powrotem do czarodziejskiego świata i nie zamierza grać w adaptacji "Przeklętego dziecka".

"Naprawdę jestem zadowolony z tego, co teraz robię. Czuję się szczęśliwy. Myślę, że kiedyś mógłbym do tego wrócić [świata Harry'ego Pottera]. Nigdy nie powiem nigdy. Jednak aktorzy z 'Gwiezdnych wojen' wrócili do serii po jakichś 30, 40 latach. Dla mnie minęło dopiero 10 lat. Z pewnością nie jest to coś, czym jestem teraz zainteresowany" - oświadczył.

Zobacz też:

Wychowywał go głównie ojciec. Kim dzisiaj jest syn polskiej seksbomby?

Gwiazda odchodzi z show-biznesu! Co będzie robiła?

Filmy o Ukrainie, które pozwolą lepiej zrozumieć sytuację za wschodnią granicą!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama