Reklama

"Chleb i sól": Gwiazdy na uroczystej premierze filmu

Nagrodzony na festiwalu w Wenecji debiut fabularny Damiana Kocura "Chleb i sól" trafił dziś na ekrany kin w całej Polsce. Tymczasem w warszawskim kinie KinoGram w Fabryce Norblina odbyła się uroczysta premiera filmu.

Wydarzenie uświetnili twórcy m.in. reżyser i scenarzysta filmu "Chleb i sól" Damian Kocur, a także obsada filmu, m.in. Tymoteusz Bies, Jacek Bies, Nikola Raczko, Nadim Suleiman oraz Wojciech "TPS" Walkiewicz. 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Marta Konarzewska, Dorota Miśkiewicz, Olga Bołądź, Mikołaj Komar, Elizabeth Duda, Agnieszka Kawiorska oraz Tomasz Michniewicz. 

Reklama

"Chleb i sól": O czym opowiada film?

Tymek - młody pianista, student Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego - wraca na wakacje do swojej rodzinnej miejscowości, gdzie czekają na niego matka, młodszy brat i kumple z osiedla. Centralnym punktem spotkań lokalnej młodzieży jest nowo otwarty bar z kebabem. Tymek staje się świadkiem nakręcającej się spirali napięć między swoimi kolegami, a pracownikami arabskiego pochodzenia. Spirali, której finał okaże się być tragiczny w skutkach. Film zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami i zagrany przez naturszczyków.

Zobacz również:

Najlepsze polskie filmy 2022 roku. Poznaj typy recenzentów Interii

"Chleb i sól": Znamy datę premiery nagrodzonego w Wenecji filmu Damiana Kocura

"Chleb i sól" z nagrodą na festiwalu w Turcji

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chleb i sól | Damian Kocur
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama