Reklama

"Broad Peak": Jak film ma się do rzeczywistych wydarzeń?

Ile w filmie "Broad Peak" Leszka Dawida jest prawdy, a ile fikcji? Netflix udostępnił nowy materiał, z którego można dowiedzieć się wielu intrygujących faktów o realizacji filmu i życiu Macieja Berbeki.

"Nigdy w życiu nie rozmawialiśmy z tatą o Broad Peaku. On z nami na ten temat nie rozmawiał. To był temat tabu" - tymi słowami rozpoczyna się materiał filmowy poświęcony Maciejowi Berbece. "W związku z tym w życiu takim prawdziwym ja bym nie zadał mu tego pytania".

Ile w filmie "Broad Peak" Leszka Dawida jest prawdy, a ile fikcji? Netflix udostępnił nowy materiał, w którym "Krzysiek, Staszek, Franek i Jasiek Berbeka w rozmowie o tym na ile film Broad Peak pokazał prawdziwe życie ich rodziny i jak to było brać udział w kręceniu filmu o swoich rodzicach".

Reklama

"Broad Peak": O czym opowiada film?

Broad Peak to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Macieja Berbeki - legendarnego polskiego himalaisty, należącego do grupy słynnych Lodowych Wojowników, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. W 1988 roku, po nieudanej próbie zdobycia K2, Berbeka bierze udział w ataku na sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Nowy kierunek ekspedycji zmieni jego życie w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał. 25 lat później, polski wspinacz dostaje kolejną szansę na stawienie czoła ośmiotysięcznikowi.

Zobacz też: "Broad Peak": Recenzja

"Broad Peak": Obsada

Reżyserem filmu jest Leszek Dawid, a autorem scenariusza Łukasz Ludkowski. W roli głównej - Macieja Berbeki - widzimy Ireneusza Czopa, z kolei Ewą Dyakowską-Berbeką gra Maja Ostaszewska. Ponadto w filmie występują również Łukasz Simlat, Piotr Głowacki oraz Tadeusz Sapryk.

Zobacz też:

"Broad Peak": Historia widziana oczami Macieja Berbeki! Kiedy na Netflix?

Leszek Dawid: "Broad Peak" to opowieść o tym, co znaczy spełnienie w życiu

"Broad Peak": Hitem Netflixa w Polsce! Historia Macieja Berbeki podbije świat?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Broad Peak | Ireneusz Czop | Maja Ostaszewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy