Reklama

"Broad Peak": Film o himalaiście Macieju Berbece w Netfliksie [zwiastun]

Netflix pokazał zapowiedź filmu "Broad Peak" - poruszającej historii Macieja Berbeki w reżyserii Leszka Dawida. Premiera "Broad Peak" z Ireneuszem Czopem w roli głównej już we wrześniu na Netflix.

Netflix pokazał zapowiedź filmu "Broad Peak" - poruszającej historii Macieja Berbeki w reżyserii Leszka Dawida. Premiera "Broad Peak" z Ireneuszem Czopem w roli głównej już we wrześniu na Netflix.
Ireneusz Czop w filmie "Broad Peak" /Netflix /materiały prasowe

"Broad Peak" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Macieja Berbeki - legendarnego polskiego himalaisty, należącego do grupy słynnych Lodowych Wojowników, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. W 1988 roku, po nieudanej próbie zdobycia K2, Berbeka bierze udział w ataku na sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Nowy kierunek ekspedycji zmieni jego życie w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał. 25 lat później polski wspinacz dostaje kolejną szansę na stawienie czoła ośmiotysięcznikowi.

Reklama

"Broad Peak" to opowieść o pasji oraz niesamowitej determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi. To również wzruszająca historia miłości, jaka łączyła Maćka i Ewę Berbeków.

Reżyserem filmu jest Leszek Dawid, a autorem scenariusza Łukasz Ludkowski. W roli głównej - Macieja Berbeki - zobaczymy Ireneusza Czopa, z kolei Ewą Dyakowską-Berbeką zagra Maja Ostaszewska. Ponadto w filmie występują również Łukasz Simlat, Piotr Głowacki oraz Tomasz Sapryk. 

"Broad Peak": Ekipa filmowa w Himalajach

"W filmie skupiliśmy się na historii Macieja Berbeki, jednego z polskich Lodowych Wojowników. Podczas realizacji dużo zastanawiałem się nad tą tajemniczą i pociągającą siłą, która pcha człowieka w tak niebezpieczne miejsca, mimo jego świadomości, jak wiele ryzykuje" - mówi reżyser Leszek Dawid.

Aby wiernie oddać realia wyprawy i przybliżyć widzom potęgę najwyższych gór świata ekipa filmowców poleciała m.in. w Karakorum. To właśnie w bazie pod K2 i na ścianie Broad Peak, na wysokości ponad 5 tys. m n.p.m. powstawała część zdjęć. "Broad Peak" to pierwszy na świecie film fabularny, w którym zdjęcia z udziałem głównego aktora kręcone były na tej wysokości. Ponadto, trwające od lipca 2018 do stycznia 2020 roku, zdjęcia powstawały w Warszawie (m.in. w Centrum Olimpijskim), w Zakopanem - w domu rodzinnym Berbeków i Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, a także w Radomiu, nad Bałtykiem oraz w Alpach (Dolina Aosty).

Zobacz też:

Ella Balinska: Córka polskiego hrabiego gwiazdą Netfliksa

Miss Jamajki w Bondzie. Po latach wyznała, że była seksualnie molestowana!

Ewa Krzyżewska: Polska Sophia Loren romansowała z aktorami-gejami

Sylvester Stallone walczy o prawa do serii "Rocky". "Bolesny temat"

"Powodzenia, Leo Grande": Kino, które łamie seksualne tabu [recenzja]

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Broad Peak (film)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy