Reklama

Reklama

​Bradley Cooper: "Od dziecka chciałem być dyrygentem"

"Od dziecka chciałem być dyrygentem. Miałem na tym punkcie obsesję" - wyznał niedawno Bradley Cooper w podcaście "Actors on Actors". Hollywoodzki zagra główną rolę i wyreżyseruje film biograficzny "Maestro", poświęcony postaci legendarnego kompozytora i dyrygenta Leonarda Bernsteina.

Bradley Cooper na premierze filmu "Ugotowany"

Hollywoodzki aktor Bradley Cooper jako reżyser zadebiutował filmem "Narodziny gwiazdy", z Lady Gagą w roli głównej. Kolejnym jego filmem będzie biograficzny "Maestro", opowiadający o legendarnym kompozytorze i dyrygencie Leonardzie Bernsteinie.

Jak zdradził sam Cooper, zdjęcia rozpoczną się w maju tego roku.

Reklama

Bradley Cooper: "Od dziecka chciałem być dyrygentem"

"Od dziecka chciałem być dyrygentem. Miałem na tym punkcie obsesję. W wieku ośmiu lat poprosiłem świętego Mikołaja o batutę. Słuchałem muzyki, zakochiwałem się w niej i znałem na pamięć każdy fragment koncertu skrzypcowego Czajkowskiego. Potrafiłem to, choć oczywiście nie potrafiłem mówić językiem muzyki" - opowiadał Bradley Cooper w podcaście "Actors on Actors".

Już pierwszy film Coopera poświęcony był muzyce. W "Narodzinach gwiazdy" aktor zagrał słynnego muzyka country, który odkrywa tytułową gwiazdę - utalentowaną, ale pozbawioną sukcesów wokalistkę graną przez Lady Gagę.

W "Maestro" Cooper wcieli się w rolę Leonarda Bernsteina. Jego żonę, Felicię Montealegre, zagra  Carey Mulligan ("Obiecująca. Młoda. Kobieta").

Spielberg wybrał Coopera

Pierwotnie film o Bernsteinie miał wyreżyserować Steven Spielberg. To on wybrał Coopera do roli legendarnego kompozytora i dyrygenta.

"Powiedziałem Spielbergowi, że zawsze czułem, że jestem w stanie zagrać dyrygenta. Chciałem jednak zrobić solidny research i zobaczyć, czy jestem w stanie napisać scenariusz i wyreżyserować taki film. Zapytałem go, czy pozwoli mi to zrobić. Steven ma wiele zainteresowań. Wybiera jedną rzecz, a wszystkie inne idą w odstawkę. Myślę, że dobrze wiedział, że w najbliższym czasie nie wyreżyseruje tego filmu. Był na tyle miły, że oddał go mnie. Tym też zajmowałem się przez ostatnie cztery i pół roku. W maju zaczynamy kręcić" - mówi dalej Cooper.

Film "Maestro" powstaje dla platformy streamingowej Netflix. Premiera planowana jest w 2023 roku.

Kim był Leonard Bernstein?

Leonard Bernstein (1918-1990) był kompozytorem, dyrygentem i pianistą. Komponował muzykę symfoniczną, kameralną, baletową, filmową i musicale dla Broadwayu. Napisał także kilka piosenek dla Franka Sinatry (m.in. słynne "New York, New York").

Jest autorem jednego z najsłynniejszych musicali w historii kina - "West Side Story". Ponadto ma na swym koncie musicale: "On the Town", "Trouble in Tahiti", "Wonderful Town", symfonie: "Jeremiah" i "Kaddish" oraz operetki "Kandyd".

Uhonorowano go 16 nagrodami Grammy. Do dzisiaj jest jedną z najbardziej mitycznych postaci amerykańskiej kultury XX wieku.

"West Side Story" z 1961 roku okazał się jednym z najważniejszych musicali w historii kina, a jego twórcy otrzymali aż 10 Oscarów. Po prawie sześćdziesięciu latach nową wersję musicalu zrealizował Steven Spielberg - to pierwszy musical w jego karierze.

"Zaułek koszmarów": Bradley Cooper w najnowszej roli

W piątek, 28 stycznia, na ekrany polskich kin trafi najnowsza produkcja Guillermo del Toro, "Zaułek koszmarów", w której główną rolę gra Bradley Cooper.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 30. XX wieku, a twórcy zabierają widzów w świat objazdowego lunaparku. W centrum wydarzeń znajduje się Stanton Carlisle (Cooper). To wędrowny kombinator, który zmienia się w showmana.

Na planie "Zaułku koszmarów" spotkały się takie gwiazdy, jak Bradley Cooper, Toni Collette, Rooney Mara, Cate Blanchett i David Strathairn.

Zobacz również:

Johnny Depp wraca do aktorstwa! Zagra króla Ludwika XV

"Spider-Man: Bez drogi do domu" znów najlepszy w USA

"Gierek": "Klan" w wersji PRL doprawiony szczyptą "07 zgłoś się" [recenzja]

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bradley Cooper

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy