Reklama

"Bejbis": Rola życia Marty Żmudy Trzebiatowskiej?

Główną rolę w nowym filmie Andrzeja Saramonowicza "Bejbis" zagrała Marta Żmuda Trzebiatowska. Partnerujący jej na ekranie Grzegorz Małecki uważa, że to rola życia popularnej aktorki. "Takiej nie widział jej jeszcze nikt" - mówi Małecki.

Główną rolę w nowym filmie Andrzeja Saramonowicza "Bejbis" zagrała Marta Żmuda Trzebiatowska. Partnerujący jej na ekranie Grzegorz Małecki uważa, że to rola życia popularnej aktorki. "Takiej nie widział jej jeszcze nikt" - mówi Małecki.
Marta Żmuda Trzebiatowska w filmie "Bejbis" /Tomasz Kaczor /materiały prasowe

W "Bejbis" Saramonowicz przygląda się blaskom i cieniom rodzicielstwa. Ada (Marta Żmuda Trzebiatowska) i Mikołaj (Grzegorz Małecki) to szczęśliwe małżeństwo wychowujące nastoletnią córkę (Barbara Papis). Tę pozornie stabilną układankę zaburzy nowe, nie do końca zaplanowane dziecko.

"W 'Testosteronie' dekonstruowałem świat polskich mężczyzn, w 'Lejdis' szukałem źródeł kobiecej podmiotowości Polek. 'Bejbis' niejako łączy te dwie optyki i pyta, czy jesteśmy wystarczająco dojrzali do rodzicielstwa. To nowy obszar w polskiej komedii, moim zdaniem zupełnie nieodkryty. Skupiliśmy się wyłącznie na emocjach: tam, gdzie miało być śmiesznie, jest śmiesznie, a tam gdzie wzruszająco, pojawiają się łzy" - mówi Andrzej Saramonowicz.

Reklama

"Bejbis": Rola życia Marty Żmudy Trzebiatowskiej

"Kiedy przeczytałam scenariusz 'Bejbis' po raz pierwszy, wiedziałam, że rozumiem i czuję Adę każdym milimetrem swojego ciała i duszy. Na planie było magicznie. Stworzyliśmy świat - swego rodzaju kosmos, za którym będę tęsknić. Już tęsknię. Cieszę się, że niedługo podzielimy się tym z Wami-widzami. Do zobaczenia w kinach" - dodaje Marta Żmuda Trzebiatowska.

"To najbardziej czuły, baśniowy i kobiecy film w całej karierze Andrzeja Saramonowicza. A przecież mówimy o twórcy 'Lejdis'. Trochę komedia, trochę dramat, trochę miłość, trochę zdrada, a wszystko przyprószone lekką dawką surrealizmu. No i Marta Żmuda Trzebiatowska w roli życia. Takiej nie widział jej jeszcze nikt" - przyznaje Grzegorz Małecki.

Do pracy przy swoim najnowszym tytule Saramonowicz zaprosił twórców, którzy pracowali z nim przy poprzednich hitach, m.in. Tomasza Madejskiego (zdjęcia), Marka Napiórkowskiego (muzyka) czy Jarosława Barzana (montaż).

Zobacz również:

Oscary 2022: Najwięksi przegrani tegorocznej gali

Oscary 2022: Gliński o braku nagrody dla "Sukienki"

Oscary 2022: Głuchoniemy aktor laureatem Oscara! Kim jest Troy Kotsur?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bejbis (film) | Marta Żmuda Trzebiatowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy