Reklama

Reklama

Ashley Judd o samobójstwie matki. Ujawniła szczegóły

Ashley Judd, amerykańska aktorka filmowa, znana m.in. z filmów "Dym", "Gorączka", "Czas zabijania" czy "Kolekcjoner", zdradziła, że jej matka, Naomi, odebrała sobie życie strzałem w głowę. Przyznała również, że to ona pierwsza znalazła ciało.

Ashley Judd, amerykańska aktorka filmowa, znana m.in. z filmów "Dym", "Gorączka", "Czas zabijania" czy "Kolekcjoner", zdradziła, że jej matka, Naomi, odebrała sobie życie strzałem w głowę. Przyznała również, że to ona pierwsza znalazła ciało.
Ashley Judd z mamą Naomi /Beth Gwinn /Getty Images

Samobójstwo Naomi Judd. Wstrząsająca relacja córki

76-letnia piosenkarka country Naomi Judd zmarła 30 kwietnia tego roku. Jej córki Wynonna i Ashley opublikowały wówczas w mediach społecznościowych lapidarne oświadczenie: "Straciliśmy naszą piękną matkę z powodu choroby psychicznej". Teraz aktorka podała więcej szczegółów na ten temat.

Naomi Judd nie żyje. Gwiazda country odebrała sobie życie

Reklama

W wywiadzie z Diane Sawyer w programie śniadaniowym telewizji ABC "Good Morning America", Ashley Judd ujawniła, że Naomi, która zmagała się z depresją, zmarła w wyniku samobójczej rany postrzałowej. Wyjaśniła, że siostra i ich ojczym zlecili jej podzielenie się tą informacją, by nie wyciekła ona do mediów z innych źródeł i nie stała się przez to elementem "biznesu plotkarskiego", jak się wyraziła.

Ashley Judd przeżyła traumę. Wyznała to dopiero teraz

Ashley opowiedziała również o traumie, jaką odczuwa po odkryciu martwego ciała matki i zachęciła osoby zmagające się z myślami samobójczymi, by poprosiły o pomoc. "Moja matka ma prawo do swojej godności i prywatności, więc są pewne rzeczy, które chcielibyśmy zachować w rodzinie. Dlatego zachowuję dużą ostrożność, kiedy rozmawiam o tym" - powiedziała.

Wspomniała, że odwiedziła mamę w jej domu w Tennessee i ona zapytała "czy z nią zostanie". Ashley potwierdziła. Gdy później poszła do mamy na piętro, by poinformować ją, że przyszła przyjaciółka, znalazła ją już martwą.

Naomi Judd zmarła dzień przed ceremonią, podczas której ona i jej córka Wynonna (razem tworzą duet The Judds), zostały wprowadzone do Country Music Hall of Fame. Według Ashley Judd mama bardzo obawiała się konfrontacji na tej imprezie z innymi artystami. Zadręczała się myślami, jak wypadnie... Mimo tragedii, obie siostry Judd wzięły udział w tym wydarzeniu.

Ashley Judd: Kariera i najważniejsze role

Ashley Judd zadebiutowała rolą w filmie "Ruby w krainie szczęśliwości", który szybko ustalił jej pozycję w świecie aktorskim. Jako aktorka teatralna także dowiodła swego kunsztu grając w "Kotce na gorącym blaszanym dachu" Tennessee Williamsa. Judd jest aktorką bardzo wszechstronną, ma na swoim koncie zarówno role w komediach ("Serce nie sługa"), w filmach obyczajowych ("Gdzie serce twoje", "Boskie sekrety siostrzanego stowarzyszenia Ya-ya") czy sensacyjnych ("Oko obserwatora", "Kolekcjoner", "Czas zabijania").

Popularność i uznanie krytyki przyniosły jej drugoplanowe kreacje w "Dymie", "Gorączce" i "Czasie zabijania". Po sukcesach tych filmów, producenci wreszcie zdecydowali się powierzyć jej pierwsze skrzypce najpierw w telewizyjnej produkcji "Norma Jean and Marilyn" (zagrała samą Marilyn Monroe!), a potem kasowych thrillerach "Kolekcjoner" i "Oko obserwatora".

W filmie "Bez przedawnienia" Judd oglądaliśmy w roli specjalizującej się w prawie karnym adwokat, która zmuszona jest bronić własnego męża.

Judd jest bardzo wszechstronną aktorką. Ze względu na subtelną urodę i rozbrajający uśmiech często obsadzana jest w komediach romantycznych. Jednak dobrze radzi sobie też z przejmującymi i poważnymi rolami, jak np. w sensacyjnym "Podwójnym zagrożeniu". Wielu widzów pamięta ją jednak najbardziej z dość kontrowersyjnej sceny lesbijskiego seksu w biograficznym filmie "Frida", opowiadającym o losach malarki Fridy Kahlo, w którą wcieliła się Salma Hayek. Judd przypadła w udziale niewielka, ale znacząca rola fotografki Tiny Modotti.

W 2002 roku Judd oglądaliśmy jeszcze u boku Sandry Bullock w filmie "Boskie sekrety siostrzanego stowarzyszenia Ya Ya", dwa lata później zagrała zaś wyróżnioną nominacją do Złotego Globu rolę żony Cole'a Portera w biograficznym filmie "De-Lovely". W tym momencie skończyła się jednak dobra passa aktorki.

W "Amnezji" aktorka zagrała inspektor policji na tropie seryjnego zabójcy. Rola kobiety silnej, ambitnej, nieustępliwej, przebojem zdobywającej sobie miejsce w świecie mężczyzn, była dla Ashley Judd okazją, której nie mogła przegapić. Film okazał się jednak niewypałem - krytycy uznali go za najgorszą produkcję roku.

Ashley Judd wielokrotnie padła ofiarą molestowania

W 2011 roku Ashley Judd postanowiła zmierzyć się z koszmarami swojej przeszłości. Gwiazda wydała biografię, w której wyznała, że jako dziecko była molestowana seksualnie. W książce "All That is Bitter & Sweet" twierdzi, że jej smutne dzieciństwo było powodem depresji, z którą zmagała się przez wiele lat. Córka zajętej własną karierą piosenkarki country - Naomi Judd, wyznała, że była wykorzystywana seksualnie przez starszego mężczyznę z sąsiedztwa, a potem także przez jednego ze swoich krewnych.

"Nigdy nie miałam zamiaru opowiadać ze szczegółami o wykorzystywaniu seksualnym, jakiego padłam ofiarą przed wieloma laty. Byłabym szczęśliwa, zupełnie pomijając to w mojej książce. Jednak nasza pełna bólu przeszłość, czasem ma największy wpływ na nasze życie" - wyjaśniła gwiazda w rozmowie z magazynem "People".

Kiedy w październiku 2017 roku dziennik "New York Times" poinformował. że Harvey Weinstein w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat molestował seksualnie aktorki, asystentki i inne pracownice swojej firmy, okazało się, że jedną z jego ofiar była Ashley Judd.

Zobacz też:

Tom Cruise nie chciał kręcić filmu "Top Gun: Maverick". Dlaczego zmienił zdanie?

Jennifer Aniston i Brad Pitt znowu razem? Widziano ich w Paryżu

Meg Ryan wyreżyseruje komedię romantyczną. U jej boku David Duchovny

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ashley Judd

Reklama

Reklama

Reklama