Reklama

Angelina Jolie zmienia branżę? Uruchomi własną markę odzieży i biżuterii

Słynna hollywoodzka aktorka i filantropka zaangażowała się w zupełnie nowy projekt biznesowy. Jak donosi osoba z bliskiego otoczenia Jolie, gwiazda planuje stworzyć własną markę odzieży i biżuterii. „Angelina jest wielką zwolenniczką zrównoważonej mody i to właśnie na ten aspekt jej firma będzie kładła największy nacisk” – ujawnił znajomy filmowej Lary Croft.

Angelina Jolie przymierza się do kolejnego, tym razem pozafilmowego projektu. Gwiazda takich produkcji, jak "Czarownica""Lara Croft: Tomb Raider" czy "Mr. & Mrs. Smith", planuje pójść w ślady wielu koleżanek z branży i uruchomić własną markę ekskluzywnej odzieży i biżuterii. Jak donosi "The Sun", hollywoodzka aktorka złożyła już wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego "Atelier Jolie". 

Angelina Jolie: Zwolenniczka zrównoważonej mody

Reklama

Informator "The Sun" podkreślił również, że Jolie dołoży wszelkich starań, aby jej nowa marka działała w zgodzie z ideą zrównoważonej mody łączącej ochronę środowiska i odpowiedzialność społeczną

"Angelina jest wielką zwolenniczką zrównoważonej mody i to właśnie na ten aspekt jej firma będzie kładła największy nacisk" - dodał znajomy Jolie. 

O tym, jak bliska jest jej idea mody, która ogranicza lub eliminuje swój negatywny wpływ na życie ludzi, zwierząt i planety, aktorka opowiedziała w niedawnym wywiadzie dla magazynu "Vogue". 

"Inwestuję w wysokiej jakości elementy garderoby, a potem noszę je aż do zdarcia. Uczę też tego swoje dzieci" - zaznaczyła laureatka Oscara.

Angelina Jolie: Od lat angażuje się w pomoc humanitarną

Jolie przez lata dała się poznać nie tylko jako zdolna aktorka, ale także zaangażowana w pomaganie potrzebującym filantropka. Gwiazda "Przerwanej lekcji muzyki" od lat aktywnie działa na rzecz ofiar kryzysów humanitarnych i konfliktów zbrojnych na całym świecie. Wielokrotnie spotykała się ona z uchodźcami, a także propagowała inicjatywy mające na celu wywieranie nacisku na prominentnych polityków krajów zachodnich. 

W ubiegłym roku odwiedziła ogarniętą wojną Ukrainę, a niedawno była w Iraku, gdzie odbyła spotkanie z ocalałymi z ludobójstwa, które niespełna dekadę temu zapoczątkowali terroryści z ISIS. Odwiedziła wtedy miasto Sindżar, którego mieszkańcy szczególnie ucierpieli w wyniku inwazji. Aktorce towarzyszyła działaczka na rzecz praw człowieka Nadia Murad. 

Zobacz też:

Andrzej Seweryn w mocnych słowach o sytuacji w Polsce. "Trzeba bronić demokracji"

Alicia Vikander i Michael Fassbender w koreańskim filmie

Jeremy Renner przerywa milczenie po wypadku. Pierwszy wywiad

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Angelina Jolie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy