Reklama

Reklama

"Wilk": Polski miniserial o nastolatkach. Kiedy premiera?

20 grudnia w serwisie Canal+ oniline zadebiutuje miniserial "Wilk" - opowieść o młodych ludziach, którzy wchodzą w dorosłość w świecie ogarniętym protestami i niepokojem, w metaforycznej sytuacji lockdownu.

20 grudnia w serwisie Canal+ oniline zadebiutuje miniserial "Wilk" - opowieść o młodych ludziach, którzy wchodzą w dorosłość w świecie ogarniętym protestami i niepokojem, w metaforycznej sytuacji lockdownu.
Premiera serialu "Wilk" zaplanowana jest na 20 grudnia /CANAL+ Polska S.A., Papaya Films sp. z o.o. 2021, fot. Igor Połaniewicz /materiały prasowe

Jedna impreza nieoczekiwanie zmieni życie nastoletniego Tymona, komplikując jego relacje z bliskimi. Tymczasem wokół wszystkich narasta realne zagrożenie wynikające z fali społeczno-politycznych napięć. Ludzie masowo wychodzą na ulice. Chłopak i jego żyjący we własnym, hermetycznym świecie przyjaciele, muszą zdecydować, czy postawa biernych obserwatorów zmieniającej się na ich oczach rzeczywistości im wystarcza.

W rolę Tymona wcielił się znany z polskiego slashera - "W lesie dziś nie zaśnie nikt" oraz "W głębi lasu" - Sebastian Dela. W serialu zagrały też Wiktoria Supryn, Weronika Dzierżyńka oraz raper Borys "Bedoes" Przybylski, dla którego jest to debiut aktorski. Obok młodych aktorów, pod okiem młodego 24-letniego reżysera zagrały gwiazdy polskiego kina - Agata Kulesza, Magdalena Boczarska, Grzegorz Damięcki oraz Grzegorz Małecki.

Reklama

"Wilk": Dla nastolatków i ich rodziców

Dopełnieniem narracji są znane utwory hip-hopowej sceny muzycznej w wykonaniu m.in. OIO, Bedoesa, Lanka oraz Lordofonu i Schaftera. Innowacyjny w formie miniserial jest odpowiedzią na sposób, w jaki młode, wychowane na social mediach pokolenie, konsumuje internetowe treści - z słuchawkami w uszach i smartphonem w ręku przemieszczając się szybko w miejskiej przestrzeni. "Wilk" nie jest jednak wyłącznie serialem dla postmillenialsów z pokolenia Zet, którzy w postaciach bohaterów odnajdą siebie. Jest też świetną pozycją dla ich rodziców, którym serial może przybliżyć "prawdziwe" życie i problemy ich nastoletnich dzieci.

"W 'Wilku' widać cały ten emocjonalny rollercoster, który towarzyszy dorastaniu. Do tego w tle konflikt pokoleń podsycany postaciami despotycznego ojca i matki, która nie potrafi odnaleźć się w życiu. Wszystko pokazane bez naciągania, cenzury i w idealnych proporcjach" - mówi producent Kacper Sawicki.

"To historia oparta w dużej mierze na moich własnych doświadczeniach. Mam 24 lata i jeszcze niedawno sam byłem jednym z takich Tymonów - rozdartych pomiędzy stadnością, a samotniczym trybem życia. Zupełnie jak tytułowy Wilk" - dodaje reżyser Jan Dybus.

"Wilk": Kiedy premiera serialu Canal+?

"Pięć odcinków miniserialu będzie można już w grudniu oglądać w serwisie Canal+ online oraz na Canal+ Premium. To pierwszy wspólny projekt Canal+ Polska i Papaya Films jako koproducentów. Chcemy zaproponować widzom (...) serial w bardzo współczesnej, krótkiej  formie, jakiej jeszcze w Canal+ nie było. Do tego serial poruszający i mam nadzieję ważny. To również nasz kolejny krok w obszarze mecenatu nad młodym pokoleniem twórców" - tłumaczy Beata Ryczkowska, Dyrektor Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji Canal+.

Za kamerą "Wilka" stanął 24-letni debiutujący reżyser Jan Dybus. Skończył Westminster School of Media Arts and Design Londynie na kierunku TV Production. Jan Dybus jest także autorem scenariusza, który powstawał we współpracy z Charlesem Spano. 

Cały sezon serialu "Wilk"będzie można oglądać od 20 grudnia w serwisie Canal+ online oraz na canalplus.com. Premiera wszystkich odcinków na Canal+ Premium zaplanowana jest na  22 grudnia o godz. 22:30.

Zobacz również:

Nie żyje legendarny polski aktor i polityk

Ma charakterystyczny, zachrypnięty głos. Polska gwiazda kończy 50 lat

Molestowana seksualnie przez gwiazdora z "pierwszej ligi Hollywood"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wilk (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama