Reklama

"Alita - Bojowy anioł": Kobieta w ciele cyborga

W poniedziałek o godz. 20.05 Polsat zaprasza na seans filmu "Alita – Bojowy anioł". Wyprodukowane przez Jamesa Camerona ("Avatar") widowisko to epickie kino z pogranicza science fantasy oraz cyberpunku.

W poniedziałek o godz. 20.05 Polsat zaprasza na seans filmu "Alita – Bojowy anioł". Wyprodukowane przez Jamesa Camerona ("Avatar") widowisko to epickie kino z pogranicza science fantasy oraz cyberpunku.
Rosa Salazar i Christoph Waltz w filmie "Alita - Bojowy anioł" /© 2019 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved. /Polsat

"Alita - Bojowy anioł" to epicka przygoda, oparta na serii powieści graficznych Manga, autorstwa Yukito Kishiro - "Alita: Battle Angel". Ten amerykański film akcji z gatunku science fantasy i cyberpunku, powstał na podstawie scenariusza, którego współtwórcą był James Cameron i on też podjął się produkcji tego spektakularnego pod względem technologicznym projektu, natomiast reżyserię powierzył Robertowi Rodriguezowi.

Kobieta w ciele cyborga

Alita (Rosa Salazar) budzi się bez pamięci w świecie przyszłości, którego nie poznaje. Opiekę nad nią roztacza dr Dyson Ido (w tej roli zdobywca dwóch Oscarów Christoph Waltz) - sympatyczny doktor i zarazem tajemniczy naukowiec, który dostrzegł, że w ciele porzuconego na złomowisku cyborga kryje się serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Była żona doktora - Chiren (zdobywczyni Oscara Jennifer Connelly) w pierwszym odruchu odrzuca tę istotę, bo Ido nadał jej ciało... ich tragicznie zmarłej córki, ale w tragicznych okolicznościach pomoże jej.

Reklama

Tymczasem główna bohaterka uczy się nowego życia na ulicach zdradliwego Miasta Złomu. Podczas gdy Ido stara się chronić Alitę przed jej własną tajemniczą historią, jej nowy przyjaciel - Hugo (Keean Johnson) pomaga jej odzyskać pamięć. On jest człowiekiem, ona - cyborgiem, a mimo tych różnic zakochują się w sobie pierwszą miłością. Ale czy Alita powinna ufać Hugonowi?

Potężne, śmiertelnie niebezpieczne i skorumpowane siły, rządzące miastem, które uosabia Novy (trzykrotnie nominowany do Oscara Edward Norton) i pracujący dla niego przedsiębiorca, Vector (zdobywca dwóch Oscarów Mahershala Ali), rzucają jej wyzwanie. Wynajęci przez niego łowcy-wojownicy, ruszają w pościg za nią. Wkrótce łowca-wojownik o imieniu Zapan (Ed Skrein - "Deadpool") dopada Hugo. Alita w starciu z tymi wrogimi siłami odkrywa klucz do swojej przeszłości. Okazuje się, że ona posiada niezwykłe zdolności bojowe. Ci, którzy stoją u władzy, nie cofną się przed niczym, by przejąć nad nimi kontrolę. Jeśli Alita zdoła stawić im czoła, ocali swoich przyjaciół, rodzinę i świat, który zdążyła pokochać

Projekt filmu "Alita: Bojowy anioł" przez wiele lat przygotowywał James Cameron. I gdyby nie jego zaangażowanie w realizację kolejnych odsłon przebojowego "Avatara", to właśnie ten film byłby dzisiaj podpisany jego imieniem i nazwiskiem w rubryce: reżyser. Z powodu braku czasu tę rolę postanowił zatem powierzyć innemu twórcy - wskazał na Roberta Rodrigueza.

Olśniewające kinowe widowisko

- Znając style i możliwości obu twórców od razu widać, kto jest autorem tego olśniewającego widowiska. "Alita: Bojowy anioł" to dzieło twórcy "Titanica" i to on, choć rękami Rodrigueza, je zmaterializował. Niewykluczone, że dla fanów twórcy "Desperado", "Sin City" czy "Grindhuse: Planet Terror", brak pieczęci meksykańskiego filmowca - jego znaków rozpoznawczych, a przede wszystkim tyleż oryginalnego, co śmiałego poczucia humoru - będzie sporym zawodem w odbiorze "Ality". Trudno z tym dyskutować. Z drugiej strony ci, którzy wciąż pamiętają, jaki urok rzucił na nich "Avatar", powinni dać się beztrosko oczarować "Alicie" - pisał w recenzji dla Interii Artur Cichmiński.

Recenzent Interii przekonywał, że "Alita.." to doskonałe kinowe widowisko.

- To, co widać na ekranie, szczególnie tym największym, oferowanym przez kina IMAX, zwyczajnie wyrywa z fotela, wciąga i angażuje. Bawi i zachwyca. Przy tym czyni to w tak bezpretensjonalny sposób, serwując znane, ograne i wciąż wykorzystywane schematy oraz motywy, że bez większych oporów kupujemy tę bajkę i trzymamy kciuki za waleczną Alitę - pisał Cichmiński, nazywając film duetu Cameron-Rodriguez "monumentalnym, dynamicznym, efektownym oraz porywającym kinem".

Czytaj również:

Kamil Durczok nie żyje. Co było przyczyną śmierci? Szpital ujawnia szczegóły

Kamil Durczok nie żyje. Wspomnienia i kondolencje

Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia Beaty Tyszkiewicz

Tom Holland ma problemy ze zdrowiem! Na co cierpi filmowy Spider-Man?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alita: Battle Angel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy