Reklama

Reklama

Oscary 2022: Anna Dzieduszycka, gwiazda nominowanego filmu "Sukienka", ma już kreację na galę

Anna Dzieduszycka, gwiazda nominowanego do Oscara filmu "Sukienka", zaprezentuje się na czerwonym dywanie w kreacji od topowego polskiego projektanta. Kto szyje kreację dla aktorki? Sprawdźcie!

Anna Dzieduszycka, gwiazda nominowanego do Oscara filmu "Sukienka", zaprezentuje się na czerwonym dywanie w kreacji od topowego polskiego projektanta. Kto szyje kreację dla aktorki? Sprawdźcie!
Anna Dzieduszycka, bohaterka filmu "Sukienka", przymierza oscarową kreację, fot. Olek Leydo /materiały prasowe

Już 27 marca w Dolby Theatre w Los Angeles odbędzie się 94. ceremonia wręczenia Nagród Akademii Filmowej. Wśród nominowanych znalazła się w tym roku krótkometrażowa produkcja Warszawskiej Szkoły Filmowej - "Sukienka".

Obraz w reżyserii Tadeusza Łysiaka, którego główną bohaterką jest niskorosła kobieta, to przejmująca historia o pragnieniu miłości, bliskości oraz o kobiecej przyjaźni.

Anna Dzieduszycka: Gwiazda filmu "Sukienka"

Odtwórczynią pierwszoplanowej roli w filmie jest Anna Dzieduszycka. Aktorka w wywiadach wielokrotnie wspominała, jak trudno jest osobom niskorosłym znaleźć odpowiednią garderobę. To właśnie jej doświadczenia były inspiracją dla Tadeusza Łysiaka przy tworzeniu scenariusza do "Sukienki".

Reklama

Teraz Anna Dzieduszycka będzie mieć sukienkę uszytą specjalnie dla niej. Zaprojektował ją topowy polski projektant, Tomasz Ossoliński.

Anna Dzieduszycka pracowała m.in. w papugarni, w przedszkolu integracyjnym, a także... w domu strachów. Szybko jednak odkryła w sobie aktorskiego "bakcyla". Występowała na deskach teatrów, a przed rolą w nominowanej do Oscara produkcji brała udział w kilku innych filmowych przedsięwzięciach. Jednak to kreacja, którą stworzyła w "Sukience", zapewniła jej uznanie krytyków i publiczności oraz przyniosła nagrody na prestiżowych festiwalach filmowych.

"Anna pokazała widzom perspektywę osób, które od dawna nie były w kinie dostatecznie reprezentowane. Poprzez swoją postać stworzyła świat, który zostaje z widzami na długo po zakończeniu seansu" - brzmiał werdykt jury Rhode Island International Film Festival, gdzie Anna Dzieduszycka otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki.

Choć jej talent był szeroko doceniany, w najśmielszych snach nie przypuszczała, że zwróci nim na siebie uwagę członków Amerykańskiej Akademii Filmowej. 

Teraz Anna Dzieduszycka jest w Los Angeles, gdzie wraz z Tadeuszem Łysiakiem promuje "Sukienkę" wśród amerykańskiej publiczności. Niemal codziennie przemierza czerwone dywany u boku największych gwiazd Hollywood. Niedługo przejdzie też po tym najważniejszym w Dolby Theatre. Przed wyjazdem przygotowywała się do tego ważnego momentu w pracowni Tomasza Ossolińskiego.

Tomasz Ossoliński ubiera największe polskie gwiazdy. Praca z Anną to jednak nie jego pierwsze "oscarowe" doświadczenie. To w jego stroju w 2014 roku Paweł Pawlikowski odbierał Oscara za "Idę".

Zobacz też:

Wychowywał go głównie ojciec. Kim dzisiaj jest syn polskiej seksbomby?

Gwiazda odchodzi z show-biznesu! Co będzie robiła?

Filmy o Ukrainie, które pozwolą lepiej zrozumieć sytuację za wschodnią granicą!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Oscary 2022 | Anna Dzieduszycka | Sukienka (film)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL