Reklama

Najlepsze dokumenty

Reklama

"Diana. The Princess": 25 lat po śmierci Diany ujawniono zaskakujące archiwalne nagrania

W 25. rocznicę śmierci jej legenda jest wciąż żywa. "Diana. The Princess" to film o księżnej Dianie, jakiego jeszcze nie było.

W 25. rocznicę śmierci jej legenda jest wciąż żywa. "Diana. The Princess" to film o księżnej Dianie, jakiego jeszcze nie było.
W filmie „Diana. The Princess” znalazły się archiwalne materiały z życia księżnej Diany /materiały prasowe

Nagrodzeni Oscarami twórcy dokumentalnych hitów "Sugar Man" i "Człowiek na linie - Man on Wire" powracają z niezwykłym filmem o Dianie, która wciąż fascynuje, inspiruje i wzrusza ludzi na całym świecie. Jej poruszająca, pełna emocji historia, która wyłania się z mozaiki materiałów pozbawionych skrupułów paparazzich to intymna opowieść o kobiecie, której życie śledził cały świat. 

Reklama

Choć była najczęściej fotografowaną kobietą na świecie, każdy mógł się z nią utożsamiać. Buntowała się przeciw królewskim konwenansom i marzyła o prawdziwej miłości. Jej czułość, spontaniczność i obecność wszędzie tam, gdzie ludzie potrzebowali uwagi, zapewniły jej tytuł ważniejszy od wszystkich przywilejów monarchii: Królowej ludzkich serc. Nagłą śmierć Diany opłakiwał cały świat, a jej legenda dwadzieścia pięć lat później wciąż pozostaje żywa. 

"Diana. The Princess": Historia księżnej Diany na archiwalnych nagraniach

Nominowany do Oscara reżyser Ed Perkins rezygnuje z klasycznych chwytów dokumentalisty i pokazuje jej historię bez zbędnych komentarzy ekspertów, przyjaciół czy rodziny. Pozwala, by materiały archiwalne utrwalone okiem kamery pozwoliły przemówić samej Dianie. W końcu "kobieta mit", za którą wciąż gonili paparazzi, robiąc z jej życia show oglądane przez cały świat, okazała się mieć ludzkie, kruche ciało, którego serce przestało bić naprawdę. 

Film zebrał znakomite recenzje po światowej premierze na tegorocznym festiwalu Sundance: "Absolutne 'must-see' dla wszystkich, których zachwyciły filmy 'Amy', 'Senna' i 'Diego' Asifa Kapadii (Charlotte O'Sullivan, "London Evening Standard"); "Jeśli macie zobaczyć jeden film o Dianie, wybierzcie właśnie ten!" (Paul Heath, "The Hollywood News"); "Fascynujący! Cały film oglądałem, siedząc na krawędzi fotela" (Peter Bradshaw, "The Guardian").

Przedpremierowe pokazy filmu "Diana. The Princess" już od 5 sierpnia w kinach!

Zobacz też:

Ella Balinska: Córka polskiego hrabiego gwiazdą Netfliksa

Miss Jamajki w Bondzie. Po latach wyznała, że była seksualnie molestowana!

Ewa Krzyżewska: Polska Sophia Loren romansowała z aktorami-gejami

Sylvester Stallone walczy o prawa do serii "Rocky". "Bolesny temat"

"Powodzenia, Leo Grande": Kino, które łamie seksualne tabu [recenzja]

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: księżna Diana | Diana. The Princess

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy