Najlepsze dokumenty

Reklama

"Moonage Daydream": Dokument o Davidzie Bowiem w polskich kinach

25 listopada na ekrany polskich kin trafi dokumentalny film "Moonage Daydream", który przybliży geniusz jednego z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów - Davida Bowiego.

25 listopada na ekrany polskich kin trafi dokumentalny film "Moonage Daydream", który przybliży geniusz jednego z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów - Davida Bowiego.
David Bowie w scenie z filmu "Moonage Dream" /materiały prasowe

Opowiedziana za pomocą wysublimowanych, kalejdoskopowych, nigdy wcześniej niewidzianych materiałów filmowych, pełnometrażowa, doświadczalna odyseja filmowa Bretta Morgena ("Kurt Cobain: Życie bez cenzury") zgłębia twórczą, muzyczną i duchową podróż Davida Bowiego. Film jest prowadzony przez narrację samego Davida Bowiego. 

W filmie "Moonage Daydream" Brett Morgen przedstawia sztukę Davida Bowiego. Uważany za jednego z największych artystów naszych czasów, David Bowie porusza kulturę od ponad 50 lat. "Moonage Daydream" jest pierwszym filmem wspieranym przez David Bowie Estate, które udzieliło Morgenowi bezprecedensowego dostępu do kolekcji.

Reklama

Opowiedziane poprzez osobiste archiwalne materiały, niewidziane występy i zanurzone w  muzyce i słowach Davida Bowiego, "Moonage Daydream" zaprosi widzów do wyjątkowego świata.

"Moonage Daydream": Nieznane materiały z archiwum Davida Bowiego

W 2018 roku Morgen uzyskał dostęp do archiwum Bowiego, które obejmuje materiały z całego życia, w tym obszerny katalog niewidzianych wcześniej materiałów filmowych i osobistą kolekcję jego sztuki i poezji. Morgen spędził cztery lata na montażu filmu, a kolejne 18 miesięcy na projektowaniu pejzażu dźwiękowego, animacji i palety kolorów.

Film współtworzył wieloletni współpracownik, przyjaciel i producent muzyczny Bowiego, Tony Visconti oraz nagrodzony Oscarem odpowiedzialny za dźwięk, Paul Massey ("Bohemian Rhapsody").

Przez całą swoją karierę, ponad pokoleniami, Bowie uczył nas, że nasze różnice są naszymi mocnymi stronami. W "Moonage Daydream" Bowie dostarcza nam mapę drogową, jak przetrwać XXI wiek, zapraszając widzów do świętowania jego spuścizny.

Zobacz też:

Netflix. "Willa miłości": Polacy oszaleli na punkcie tego filmu!

"Purpurowe serca": Polacy pokochali nowy hit Netflixa

Netflix: Przegląd filmów na 2022 rok. Nowy film co tydzień

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Moonage Daydream

Reklama

Reklama

Reklama