Najlepsze dokumenty
Reklama

"Goodbye Yellow Brick Road": Disney+ realizuje dokument o Eltonie Johnie

Około 30 milionów dolarów zapłaciła platforma streamingowa Disney+ za prawa do filmu dokumentalnego poświęconego legendarnemu Eltonowi Johnowi. Jak informuje portal "Deadline", produkcja będzie nosić tytuł "Goodbye Yellow Brick Road: The Final Elton John Performances And the Years That Made His Legend" ("Pożegnanie z żółtą, ceglaną drogą. Ostatnie występy Eltona Johna i lata, które stworzyły jego legendę"). Twórcami będą R.J. Cutler ("Belushi") oraz David Furnish, czyli życiowy partner Johna.

Zaplanowany jako oficjalny dokument o Eltonie Johnie film "Goodbye Yellow Brick Road" pokaże niepublikowane wcześniej fragmenty jego koncertów z ostatnich 50 lat, a także zaprezentuje jego odręcznie pisane pamiętniki i współczesne obrazki z życia artysty i jego rodziny. Produkcja ma być prezentowana na festiwalach filmowych, w wybranych kinach, a pokazana będzie wyłącznie na platformie streamingowej Disney+.

Reklama

Centralną osią dokumentu będzie ostatnia trasa koncertowa Eltona Johna "Farewell Yellow Brick Road Tour", która zakończy się w listopadzie wielkim koncertem na stadionie Dodgerów. Będzie to ostatni występ Eltona Johna w Ameryce Północnej. Jak podaje portal "Deadline", w ramach transakcji wiązanej, Disney+ nabył prawa do transmisji na żywo z tego koncertu. 

Życiowy partner Eltona Johna pokaże intymne nagrania!

W filmie znajdą się też wspomnienia z pierwszych sześciu lat kariery Eltona Johna, kiedy w latach 1970-75 wydał dziesięć albumów, z których siedem znalazło się na pierwszym miejscu listy Billboardu. Całość uzupełniona zostanie ekskluzywnymi wywiadami i fragmentami występów na scenach Londynu czy Madison Square Garden.

"Cóż za emocje i zaszczyt móc razem z Davidem Furnishem pokazać to intymne i unikalne spojrzenie na jednego z najbardziej cenionych artystów na świecie. Muzyka Eltona Johna w ostatnich dekadach miała dla mnie szczególne znacznie, podobnie jak i dla wielu innych. Ta szansa jest dla mnie ogromnym przywilejem" - powiedział jeden z twórców dokumentu, R.J. Cutler.

Zobacz też:

Ten film wywołał w Polsce skandal. Teraz okazuje się, że to nie koniec

Erotyczne sceny i śmiałe sesje? Tak zaczynała polska gwiazda

Niewiarygodne, do czego się posunął, by zdobyć sławę. Wstrząsające sceny

Był u szczytu sławy, gdy zniknął. Kariera zniszczona przez seks

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Elton John
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy