Anna Popek

Anna Popek fot. AKPA
narodowość
Polska
4,4
Oceń
Głosy
7

Biografia

Anna Popek — wiek, wzrost i początki kariery

Wzrost: 171 cm | Anna Popek — pochodzenie i młodzieńcze lata 

Anna Popek urodziła się w Bytomiu 26 czerwca 1968 roku. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Już w trakcie studiów dostała pierwszy angaż w mediach i rozpoczęła pracę w TVP Katowice. Następnie przeszła do wrocławskiego oddziału Telewizji Polskiej. W międzyczasie pełniła rolę rzeczniczki Polskich Linii Lotniczych LOT.

Od 1999 roku Anna Popek prowadziła program Kawa czy herbata. W 2002 roku prezenterka postanowiła zrobić przerwę od mediów i sprawdzić się w nieco innej roli. Rozpoczęła pracę na stanowisku doradcy Ministra Finansów, Grzegorza Kołodki. Od 2004 roku ponownie pracuje w produkcjach Telewizji Polskiej, współprowadząc z pewnymi przerwami program Pytanie na śniadanie.

Jak swoje dzieciństwo wspomina Anna Popek? Ojciec i matka dziennikarki nie byli osobami znanymi i publicznymi. Dziennikarka wielokrotnie podkreślała, że nie zawdzięcza swojej kariery w mediach rodzinie czy znajomościom, bo do wszystkiego doszła własną pracą.

Anna Popek — filmy i seriale

Dziennikarskie doświadczenie Anny Popek sprawiło, że stała się popularna, szczególnie za sprawą telewizji publicznej i występów w prowadzonych przez nią formatach. Produkcje, w których brała udział, obejmują nie tylko programy rozrywkowe, ale również filmy i seriale, w których dziennikarka gościnnie występowała. 

Produkcje z udziałem Anny Popek:

  • 2004: Czwarta władza,
  • 2005: Pitbull,
  • 2006: Egzamin z życia,
  • 2007: Barwy szczęścia,
  • 2007: Gwiazdy tańczą na lodzie,
  • 2008: Taniec z gwiazdami,
  • 2011: M jak miłość,
  • 2011: Wiadomości z drugiej ręki,
  • 2012: Na dobre i na złe,
  • 2016: Zatrzymaj chwilę,
  • 2016: Po prostu zdrowie,
  • 2017: Dzień dobry Polsko,
  • 2018: Pensjonat nad rozlewiskiem.

Anna Popek dzisiaj — gdzie obecnie można zobaczyć znaną dziennikarkę? 

Anna Popek powróciła do najważniejszych pasm programowych Telewizji Polskiej. Zajmuje się współprowadzeniem programu Pytanie na śniadanie.

Anna Popek — dorobek artystyczny

Anna Popek, poza pracą w telewizji, prowadziła również audycje w Polskim Radiu, Vox FM, czy w Radiu Plus. W 2021 roku wzięła udział w konwencji Partii Republikańskiej. Dziennikarka jest niewątpliwie jedną z bardziej znanych twarzy telewizji. Jej kontrowersyjne powiązania polityczne sprawiły jednak, że straciła sympatię wielu widzów. Niektórzy z nich przestali cenić jej pracę, zarzucając dziennikarce i prezenterce stronniczość.

Życie prywatne i dzieci Anny Popek

Powrót do Telewizji Polskiej sprawił, że media oraz widzowie ciągle interesują się tym, jakie życie prowadzi Anna Popek. Życiorys dziennikarki szczególnie chętnie przypominają jej przeciwnicy, którzy niejednokrotnie podkreślali niewłaściwe zachowania prezenterki na antenie. Współprowadzenie politycznych, stronniczych programów nie wpłynęło dobrze na jej renomę.

W 2023 roku media mówiły o udziale Anny Popek w aferze mailowej. Dziennikarka miała rzekomo wysłać wiadomość do Michała Dworczyka — szefa kancelarii premiera — w którym polecała swoją osobę do pracy w Telewizji Polskiej. Sama zainteresowana zaprzeczyła pomówieniom, twierdząc, że żadnego maila o podobnej treści nie wysyłała, a polityka nie leży wśród jej zainteresowań.

Anna Popek — rodzina i dzieci 

Jaką osobą jest Anna Popek prywatnie? Niewiele o jej charakterze mówią bliscy czy osoby z najbliższego otoczenia dziennikarki. Do 2011 roku Anna Popek była żoną Andrzeja Popka, z którym ma dwie córki — Oliwię i Małgorzatę. Od rozwodu pary media szukają informacji o nowych związkach dziennikarki. Starają się uchwycić momenty, w których Anna Popek z partnerem pojawią się na prywatnych spotkaniach, na wakacjach czy branżowych wydarzeniach. W 2019 roku dziennikarka zjawiła się w teatrze Kamienica na premierze spektaklu z fotografem Tomaszem Krupą. Jak się okazało, relacja ta nie przetrwała próby czasu, o czym Anna Popek poinformowała w swoich mediach społecznościowych.

Wiadomości

Zdjęcia