Reklama

Reklama

Łukasz Garlicki zrezygnował z roli w serialu, by wystąpić w produkcji Netfliksa

Dużą popularność przyniosła Łukaszowi Garlickiemu rola Sebastiana Olszańskiego w kultowym serialu "BrzydUla". Aktualnie aktor pracuje przy kilku nowych produkcjach, m.in. "Wielkiej wodzie" i "Warszawiance". Na rzecz nowego projektu dla Netfliksa zrezygnował z występu w drugim sezonie "Nieobecnych".

Łukasz Garlicki

"BrzydUla" wróciła na ekrany po 10 latach. Spodziewałeś się, że będziesz miał możliwość ponownie zagrać na planie tego serialu?

Łukasz Garlicki: - Przez ten czas moje życie toczyło się swoim rytmem i w ogóle nie myślałem o "BrzydUli". Bardzo ucieszył mnie powrót na plan. Jest to niecodzienna sytuacja, gdyż przerwa w nagraniach była dość długa. Dobrym pomysłem było pokazanie w "BrzydUli" upływu czasu. Byłem ciekawy zmian, które zaszły w bohaterach. Kiedy dowiedziałem się, że serial będzie kontynuowany, okazało się, że bardzo za tym tęskniłem, choć wcześniej nie zdawałem sobie z tego sprawy.

Reklama

"BrzydUla": Łączymy zabawę z trudnymi tematami

"BrzydUla" słynie z wielowątkowej fabuły, która nieraz bawi do łez. Dużą zasługę przypisuje się w tej kwestii Sebastianowi i Violetcie, którzy stale bawią się w kotka i myszkę.

- Wątek Sebastiana i Violetty bazuje na skrajnościach, między którymi potrafią umiejętnie balansować. W "BrzydUli" łączymy zabawę z trudnymi tematami, opowiadającymi o relacjach międzyludzkich - zdradach i poszukiwaniach miłości. Ciągle pojawiają się zawirowania, które dziwią nawet mnie. Kiedy dostaję nowy scenariusz, chcę go jak najszybciej przeczytać, żeby poznać dalsze losy bohaterów.

Myślisz, że Sebastian kiedyś odkocha się w Violi?

- Z własnego doświadczenia życiowego wiem, że nie mamy kontroli nad uczuciami. Gdyby tak było, nie byłoby po co pisać seriali, bo wszyscy dobieraliby się w pary oraz żyli długo i szczęśliwie. Sebastian ciągle stara się odkochać i szuka dróg wyjścia z sytuacji, w której się znajduje. Violetta wniosła do życia Sebastiana wiele bólu i cierpienia, dlatego mój bohater zaczął jej unikać. Czy uda mu się wyzbyć uczucia do Violi? Wiadomo, że im dłużej trwa taki konflikt, a widz trzymany jest w niepewności, tym lepiej. Z tego co wiem, widzowie bardzo kibicują tej parze i nie wyobrażają sobie "BrzydUli" bez niej.

Łukasz Garlicki: Zrezygnował z "Nieobecnych" dla serialu Netfliksa

Bierzesz udział w nowej produkcji "Wielka woda". Możesz powiedzieć nam o tym coś więcej?

- Niedługo wchodzimy na Netfliksa z serialem "Wielka woda" Jana Holoubka. Niestety, nie mogę na razie mówić o szczegółach produkcji. Kolejnym serialem, który niebawem ujrzy światło dzienne jest "Warszawianka" w reżyserii Jacka Borcucha. Zrezygnowałem z udziału w realizacji drugiego sezonu "Nieobecnych" na rzecz roli w serialu produkcji Opus Film dla Netfliksa. Szczegóły produkcji są tajne. Mogę powiedzieć tylko tyle, że serial będzie naprawdę świetny, a jego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2022 roku.

A jak się rozwija twoja kariera muzyczna?

- Projekt Warszawiak nagrał piosenkę po 11 latach od momentu wydania płyty i przeboju "Nie ma cwaniaka na Warszawiaka", który był kiedyś hitem. Temat nowego singla jest aktualny, polityczny i na pewno będzie o nim głośno.

Edyta Dąbrowska

Zobacz również:

Piotr Kraśko jeździł bez prawa jazdy. Teraz przeprasza!

Była ikoną rewolucji seksualnej. Jej córka to znana aktorka

Zmarł zaledwie trzy miesiące po ślubie

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

AKPA
Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Garlicki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy