Reklama

"Znachor": Gwiazdy zadały szyku na premierze najnowszego filmu Netfliksa!

18 września w Teatrze Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta premiera najnowszej polskiej produkcji Netfliksa! Kto zadał szyku? Zobaczcie zdjęcia.

"Znachor": To już trzecia wersja!

Szanowany chirurg profesor Rafał Wilczur traci rodzinę i pamięć. Wiele lat później, zapomniany i biedny, spotyka swoją córkę. Na podstawie kultowej powieści "Znachor" Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. 

W postać Marysi, córki prof. Wilczura, wcieli się Maria Kowalska, z kolei właścicielkę młyna Zośkę zagra Anna Szymańczyk. W roli hrabiego Czyńskiego zobaczymy Ignacego Lissa, a jego rodziców zagrają Izabela Kuna i Mikołaj Grabowski. Ponadto w filmie wystąpią również m.in. Mirosław Haniszewski, Łukasz Szczepanowski, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak i Artur Barciś.

Reklama

Reżyserem jest debiutujący w filmie fabularnym Michał Gazda, autorami scenariusza są Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski, a za zdjęcia odpowiedzialny jest Tomasz Augustynek. Producentką filmu jest Magdalena Szwedkowicz. 

"Znachor": Uroczysta premiera w Teatrze Narodowym

18 września w Teatrze Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta premiera najnowszej polskiej produkcji Netfliksa. Na wydarzeniu pojawiła się obsada filmu - Leszek Lichota, Maria Kowalska, Ignacy Liss, Anna Szymańczyk, Mirosław Haniszewski, Łukasz Szczepanowski, Izabela Kuna oraz twórcy, m.in. reżyser Michał Gazda, producentka Magdalena Szwedkowicz, scenarzyści Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski.

Wydarzenie poprowadziła Grażyna Torbicka, wśród gości znaleźli się m.in. Zofia Jastrzębska, Paweł Deląg, Mateusz Banasiuk z ojcem Stanisławem, Bartłomiej Topa, Aleksandra Domańska, Małgorzata Foremniak, Tomasz i Robert Stockingerowie, Marta Wierzbicka.

Leszek Lichota o "Znachorze"

"Bardzo się cieszę, że mogłem zmierzyć się z takim aktorskim wyzwaniem. Historia profesora Wilczura to poruszająca pokolenia opowieść o miłości, która pokonuje wszelkie przeszkody i sprawia, że ludzie, którzy są sobie przeznaczeni - zawsze się odnajdują. Przywraca wiarę w to, że dzięki uczciwości i wewnętrznej sile ludzki los może się zawsze odmienić" - mówił aktor.

Zobacz też:

James Marsden: Nie tylko ładna buzia

Izabela Kuna przeżywa rozkwit kariery. Coraz chętniej rozbiera się też przed kamerami

Michael Dudikoff: Fani VHS-ów go uwielbiali. Co się z nim stało?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Znachor (Netflix) | Leszek Lichota | Maria Kowalska | Ignacy Liss

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy