Reklama

Złote Maliny: Niechlubni rekordziści

W nocy z 27 na 28 lutego, na dobę przed wręczeniem Oscarów, po raz 36. zostaną przyznane Złote Maliny, antynagrody wskazujące najmniej udane dokonania amerykańskiej branży filmowej w zeszłym roku. Tak jak Oscary mają swoich rekordzistów w postaci "Ben Hura" czy "Titanica", tak i wyróżnienia dla najgorszych mają swych "wyjątkowych" przedstawicieli. Oto lista filmów, które zdobyły najwięcej Złotych Malin w historii.

"Jack i Jill" (2011) - 10 Złotych Malin

Reklama

Adam Sandler od początku swej kariery filmowej uchodził za ulubieńca Złotych Malin. Pierwszą otrzymał w 2000 roku za "Super Tatę". Później był nominowany za prawie każdy swój następny film. Nie udało mu się wygrać - aż do "Jack i Jill". Historia brata i siostry bliźniaków (oboje grani przez Sandlera) rozbiła bank, wygrywając Malinę w każdej możliwej kategorii i ustanawiając niepobity do dziś rekord.

Aż cztery statuetki trafiły w ręce Sandlera (za rolę męską, żeńską, duet oraz scenariusz). Swą pierwszą Malinę otrzymał także Al Pacino, który wcielił się w fikcyjną wersję samego siebie, do szaleństwa zakochanego w Jill. W jednej ze scen filmu legenda kina niszczy Oscara, którego otrzymał za "Zapach kobiety". Nie mogło być lepszej metafory jego występu.

Dowiedz się więcej na temat: złote maliny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje